MEGA POSLE TESNE ZAVRŠNICE BEZ POBEDE U BARU

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da sa pobedom završe 2017. godinu pošto su u okviru 14. kola ABA lige u Baru izgubili sa 87:83 (18:25, 27:23, 24:19, 18:16). Izabranici Dejana Milojevića su imali 13 poena prednosti početkom druge četvrtine u SC Topolica u Baru, ali su posle preokreta Mornara, u finišu imali dva šuta za izjednačenje međutim, nisu bili precizni. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Petra Aranitovića, Predraga Samardžiskog, Ognjena Čarapića i Nikolu Miškovića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa je bio Goga Bitadze sa 21 poenom dok su Čančar i Fundić postigli po 14. U ekipi Mornara nezaustavljiv je bio Derek Nidam sa 36 poena (trojke 7 od 11).

Posle 14 odigranih kola, Mega Bemax ima skor 4-10 dok Mornar ima 7 pobeda. U narednom kolu Mega će u petak 5. januara od 19 časova gostovati u Ljubljani ekipi Petrol Olimpije.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Mušidi, Lazić, Čančar i Bitadze. Dobar početak košarkaša Mege koji posle 3 minuta igre vode 2:8 uz raspoloženog Bitadzea na obe strane terena. Ipak, domaća ekipa preko Nidama i Lukovića stiže do izjednačenja. Bitadze zbog druge lične greške ide na klupu a Čančar sa dve trojke vraća vođstvo Megi, 12:16. Koprivica dva puta pogađa sa poludistance, ali i on zbog da brza faula ide na klupu. Dobru deonicu Mege potvrđuje Jovičić polaganjem za 18:25 posle prvih 10 minuta igre.

Dobar početak druge četvrtine za Mege pa posle trojke Čančara i poena pod košem Fundića, prednost je narasla na 13 poena, 19:32. Domaća ekipa preko Nidama i Rejli-Rosa polako topi prednost Mege, pa je na dva minuta do kraja ona samo 5 poena, 40:45, a na poluvreme se otišlo sa 45:48.

Posle pauze na poluvremenu, Nidam za goste pogađa sa linije slobodnih bacanja i iza 6.75 za vođstvo Mornara 50:48. Uzvraća Bitadze sa 7 vezanih poena, ali brzo dobija još dve lične greške za četiri ukupno. Domaća ekipa pogađa trojke u serijama, prelazi u vođstvo koje je najviše iznosilo 8 poena, 67:59. Do kraja četvrtine su igrači Mege zaigrali bolje u odbrani iz koje su proizašli poeni u napadu pa je pred poslednjih 10 minuta rezultat 69:67.

Bolji početak poslednje četvrtine za Megu koja posle 2 minuta vodi sa 73:74. Nidam pogađa nove dve trojke, ali uzvraća Sinovec. Mornar stiže na plus 5 na manje od 3 minuta do kraja. Bitadze dobija 5. ličnu grešku, Fundić i Sinovec su polovični sa linije slobodnih bacanja za 86:83 na manje od dva minuta do kraja. Dve dobre odbrane igrača Mege ali Sinovec i Čančar ne pogađaju trojku za izjednačenje. Mega uspešno brani još jedan napad, ali se lopta odbija dalje od koša, Fundić se baca za njom i posle odbijanja o nogu igrača Mornara, lopta stiže do Nidama koji je fauliran i sa jednim pogođenim slobodnim bacanjem postavlja konačan rezultat 87:83.

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 7, Nidam 36, Mijović, Pavić 7, Vujošević, Mugoša, Rejli-Ros 15, Vranješ 4, Bakić 2, Luković 16 (11 skokova).

Mega Bemax: Mušidi 1 (6 asistencija), Rebić 7 (5 asistencija), Sinovec 9, Marjanović, Čančar 14, Bitadze 21 (6 skokova), Jovičić 4, Lazić 9, Koprivica 4, Fundić 14 (7 skokova), Kapetanović.