MEGA POSUSTALA U DRUGOM POLUVREMENU, FMP SLAVIO U ŽELEZNIKU

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da dođu četvrte pobede u ABA ligi pošto je u okviru 9. kola regionalnog takmičenja FMP bio bolji u Železniku sa 96:88 (19:22, 33:27, 23:18, 21:21). Izabranici trenera Dejana Milojevića su dozvolili previše ofanzivnih skokova domaćoj ekipi (18) što je uz 12 promašenih bacanja na kraju bio ključ poraza. Trener Mega Bemaxa na meču protiv FMP-a zbog povreda nije mogao da računa na Nikolu Miškovića i Ognjena Čarapića.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Stefan Sinovec sa 22 poena i Dilan Enis sa 19, dok je Čančar postigao 18 poena. U domaćoj ekipi su se istakli Filip Čović sa 22 poena i Majkl Odžo sa 18.

Posle 9 odigranih kola Mega Bemax ima skor 3-6 dok FMP ima 5 pobeda. U narednom kolu, posle pauze zbog kvalifikacija za Svetski kup, Mega u Sremskoj Mitrovici dočekuje Zadar, a meč je zakazan za 4. decembar od 18 časova.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Enis, Sinovec, Fundić i Bitadze. Nešto bolji start domaće ekipe koja posle 2 minuta vodi sa 5:0 a prve poene za Megu postiže Sinovec i to šutem iza linije 6.75 a potom je precizan i za 2 poena. Čančar pogađa trojku a posle poena Sinoveca i sjajnog zakucavanja Enisa, Mega vodi 10:12. Bitadze zbog dve lične greške ide na klupu, ali se Koprivica po ulasku u igru dva puta sjajno snalazi pod košem i održava Megu u vođstvu. Međutim, veliki broj promašenih bacanja, čak 8 u prvoj četvrtini, koštali su Megu ubedljivijeg vođstva pa je rezultat posle prvih 10 minuta 19:22.

Enis u kratkom periodu na početku druge četvrtine vezuje 8 poena od čega su dve trojke i Mega vodi 25:30. FMP koristi greške Mege da smanji minus, ali Sinovec pogađa novu trojku. Bitadze dva puta zakucava posle odličnih asistencija Enisa i Sinoveca. Usledile su po tri trojke sa obe strane, FMP posle poena Čovića uz faul vodi 52:49. U poslednjem napadu posle ukradene lopte Enis ne uspeva da zakuca pa rezultat ostaje nepromenjen pred odlazak na odmor.

Posle pauze na poluvremenu, Mega otvara treću četvrtinu sa 0:7 uz 5 poena odličnog Sinoveca, ali FMP uzvraća serijom 11:0. Igrači Mege su potom zaigrali odlično u odbrani a posle trojke Sinoveca i njegovog pogođenog ulaza pod faulom, Mega vodi 65:67. Usledila je serija grešaka Mege na obe strane terena što je FMP iskoristio i na odmor pred poslednju četvrtinu otišao sa prednošću 75:67

U poslednjih 10 minuta je FMP stigao do plus 12, Mega je uspela u par navrata da smanji minus na 6 poena, ali bi posle slabog građenja skoka, FMP iz druge i treće šanse uspevao da dođe do poena. Igrači MEge su uspeli da smanje na minus 4 na nešto više od minut do kraja, ali je opet presudio ofanzivni skok domaće ekipe pa je konačan rezultat 96:88.

FMP: Čović 22, Uskoković 11, Jeremić 6, Momirov, Pot 10, Nenadić, Radanov 15, Bursać 6, Radovanović 2, Đumić 2, Simanić 4, Odžo 18.

Mega Bemax: Mušidi 5, Rebić 12 (5 asistencija, 6 ukradenih lopti), Sinovec 22 (5 asistencija), Čančar 18, Bitadze 6 (5 skokova, 3 blokade), Jovičić, Lazić 1, Koprivica 5, Samardžiski, Enis 19 (6 skokova, 10 asistencija, 4 ukradene lopte), Fundić, Kapetanović.