MEGA UBEDLJIVA U SKOPLJU, SJAJAN POVRATAK MUŠIDIJA

Košarkaši Mega Bemaxa su došli do veoma bitne pobede u Skoplju pošto su Sportskom centru Jane Sandanski ubedljivo savladali MZT Skopje Aerodrom sa 76:92 (14:32, 22:25, 17:13, 23:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su iako desetkovani povredama, od starta meča apsolutno dominirali u svim segmentima, pa su već posle prve četvrtine došli do ubedljive prednosti. Gosti su u poslednjoj četvrtini uspeli u jednom trenutku da smanje minus na samo 5 poena, ali su igrači Mege odgovorili na pravi način i na kraju ubedljivo slavili. Trener Mega Bemaxa Dejan Milojević na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Čarapića, Miloša Koprivicu i Nikolu Miškovića dok Stefan Sinovec zbog bolesti nije otputovao sa ekipom u Skoplje.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Rebić sa 22 poena i Kostja Mušidi sa 18 poena (trojke 4-6) i 6 skokova u prvom odigranom zvaničnom meču ove sezone posle oporavka od povrede. Enis je postigao 17 a Čančar 16 poena dok su u domaćoj ekipi najefikasniji bili Trajkovski sa 16 i Stojanovski sa 13 poena. Posle 7 odigranih kola Mega ima skor 3-4 dok je MZT ostao na 2 pobede. U narednom kolu u subotu 11. novembra od 19 časova Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje Partizan NIS.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Enis, Lazić, Čančar i Bitadze. Sjajno otvaranje meča za Megu koja je posle 2 minuta povela sa 0:9 uz 7 poena Čančara. Tajm-aut domaće ekipe nije doneo promene, da bi potom Čančar vezao još 5 poena za prvu dvocifenu prednost 4:16 na sredini četvrtine. Odbrana Mege je nastavila da funkcioniše sjajno i iz nje su proizašli laki poeni u kontri. Samardžiski je ušao u igru umesto Bitadzea koji je posle jednog duela ostao sa raskrvavljenim nosem. Iskusni centar Mege se odlično snalazi dva puta pod košem a potom Mušidi trojkom postavlja rezultat posle prve četvrtine, 14:32.

Mušidi pogađa uz faul na početku druge četvrtine da bi potom Rebić vezao poene za plus 21. Mega je na kratko usporila u napadu, ali je odbrana i dalje sjajna. Enis pogađa iz svih pozicija za 22:47 u 16. minutu. MZT je pokušao da uzvrati i uspeva da smanji minus ispod 20 poena, ali igrači Mege odbijaju napad pa se poluvreme završilo pogođenim ulazom Rebića za 36:57 posle 20 minuta igre.

Drugo poluvreme otvara Lazić sa trojkom a potom je usledio period sa malo koševa na obe strane u kome je Mega održavala prednost uz odličan skok pod oba koša. U finišu domaća ekipa uspeva da smanji na 53:70 pred poslednjih 10 minuta igre.

Izuzetno slab početak poslednjeg perioda za Megu gde MZT za 5 minuta pravi seriju 12:0 i smanjuje na 65:70. Mušidi prekida seriju domaće ekipe sjajnom trojkom sa 9 metara a u narednom napadu je precizan Čančar sa poludistance za plus 10 za Megu. Domaća ekipa ponovo smanjuje na 5 poena razlike, ali loptu preuzima Rebić koji pogađa prvo trojku, pa slobodna bacanja i ulaz za miran finiš Mege. Mušidi dva puta blokadom zaustavlja igrače domaće ekipe da bi potom sa linije slobododnih bacanja i trojkom doneo ubedljivu prednost. Tačku na meč stavlja Bitadze zakucavanjem za konačnih 76:92.

MZT Skopje Aerodrom: Mitev, Garsija 7, Stajić 11, Mekić, Lalić 11, Penov, Simonovski, Minčev 6, Trajkovski 16, Mamuzić, Spasojević 12, Stojanovski 13.

Mega Bemax: Mušidi 18 (trojke 4-6, 6 skokova), Rebić 22, Marjanović, Čančar 16, Bitadze 8 (12 skokova), Jovičić, Lazić 5, Samardžiski 4, Enis 17, Fundić 2 (7 skokova), Kapetanović.