DOBAR OTPOR BORBENE MEGE, ZVEZDA U FINIŠU DO POBEDE

Košarkaši Mega Bemaxa su odigrali vrlo dobar meč na gostovanju protiv Crvene zvezde mts gde su do finiša bili u igri sa 4 poena minusa, ali je na kraju domaća ekipa slavila sa 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19). Mega se nekoliko puta u hali „Aleksandar Nikolić“ vraćala u igru posle serija Zvezde, ali je Ročesti pogodio teške šuteve posle čega Mega nije imala vremena za novi preokret. Trener Mega Bemaxa Dejan Milojević na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Kostju Mušidija, Nikolu Miškovića i Ognjena Čarapića.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Dilan Enis sa 21 poenom, 7 asistencija i 4 ukradene lopte, Rebić je imao 19 poena, koliko i Bitadze uz 6 skokova i 4 blokade. Kod Crvene zvezde su najbolji bili Ročesti sa 26 poena i Feldin sa 21. Posle 2 odigrana kola ABA lige, Mega ima skor 1-1 i u narednom kolu u subotu 7. oktobra od 17 časova u Sremskoj Mitrovici dočekuje Mornar iz Bara.

Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Enis, Lazić, Fundić, Bitadze. Na početku meča su vrlo raspoloženi Enis i Bitadze, prvi sa ulazima pod faulom, a drugi zakucavanjima. Mega sredinom četvrtine vodi 9:11. Zvezda vezuje par poena, ali Lazić u dva navrata uzvraća pod košem. U finišu perioda domaća ekipa stiže do poena posle skoka u napadu da bi trojkom sa istekom četvrtine došli do 26:19.

Dobra odbrana Mege na startu druge četvrtine uz sjajne blokade Enisa i Bitadzea, pa je Zvezda prve poene dala posle više od tri minuta igre. Ipak, u napadu Mega ne uspeva da vrati ritam pa domaća ekipa vraća prednost, 32:23. Sinovec je precizan sa linije slobodnih bacanja a potom polaže u kontri a posle zakucavanja Enisa, rezultat je 35:31. Ipak, domaća ekipa trojkama i poenima posle skoka u napadu povećava prednost pa je na poluvremenu 44:36 a dodatna otežavajuća okolnost je povreda Sinoveca koji se više nije vraćao u igru.

Nešto slabiji početak drugog poluvremena za Megu domaća ekipa je iskoristila da stigne do plus 11. Posle toga je Mega zaigrala sjajno u odbrani a u napadu se razigrao borbeni Fundić. Minus je polako počeo da se topi a posle skoka u napadu Fundića i trojke Enisa, rezultat je 54:52. Zvezda pravi mini seriju 5:0, ali Mega uzvraća novom serijom pa Rebić trojkom donosi izjednačenje, 59:59. Usledio je pad koncentracije u finišu za novu seriju Zvezde koju prekida Rebić ulazom za 66:61 na kraju trećeg perioda.

Početkom poslednje četvrtine se igralo koš za koš, Zvezda je održavala prednost od 8 do 10 poena a onda sredinom perioda, Bitadze vezuje poene, priključuju se Fundić i Rebić pa je minus smanjen na 4 poena, 75:71. U poslednja tri minuta, Zvezda pogađa dve trojke i dugu dvojku na isteku napada pa stiže do plus 12. Do kraja utakmice, Mega je uspela da smanji na konačnih 90:80.

Crvena zvezda mts: Kešelj, Radičević 2, Dangubić 9, Lazarević, Antić 10, Dobrić, Feldin 21, Janković, Ročesti 26, Lesor 6, Jovanović 6, Bjelica 10.

Mega Bemax: Rebić 19 (6 asistencija), Sinovec 4, Marjanović, Čančar 4, Bitadze 19 (6 skokova, 4 blokade), Jovičić, Lazić 4, Koprivica, Samardžiski, Enis 27 (7 asistencija, 4 ukradene lopte, indeks 33), Fundić 9 (7 skokova), Kapetanović.