ATRAKTIVNA MEGA SIGURNA PROTIV CIBONE NA STARTU ABA LIGE

Košarkaški klub Mega Bemax je u izuzetno atraktivnom meču u okviru prvog kola ABA lige savladao Cibonu sa 95:88 (31:22, 26:26, 23:19, 15:21). Utakmica je odigrana u lepoj atmosferi pred 1500 gledalaca u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici gde su izabranici Dejana Milojevića uspeli kontrolisali rezultat tokom celog meča, a najveću prednost su imali u trećoj četvrtini kada su vodili sa 20 poena razlike. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Kostju Mušidija, Nikolu Miškovića i Ognjena Čarapića.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Dilan Enis 23 poena i Vlatko Čančar sa 17 a odlični su bili i Stefan Fundić sa 16 poena i 8 skokova, kao i Goga Bitadze sa 12 poena, 9 skokova i čak 5 rampi. U ekipi Cibone je najbolji bio Luka Žorić sa 24 poena i 10 skokova.

Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Enis, Lazić, Fundić, Bitadze. Na početku  meča borbena Mega ulazima Enisa i skokovima u napadu stiže do plus 6. Cibona uspeva da izjednači, ali uzvraća Rebić poenima pod košem. Bitadze je dobar u odbrani pod košem, Čančar pogađa trojku pod faulom pa Mega uspeva da prvu četvrtinu završi sa osetnom prednošću, 31:22.

U drugoj četvrtini igrači Mege agresivnom igrom i požrtvovanošću stižu do novih skokova u napadu i poena. Posle jedne takve akcije, Čančar fantastično zakucava u kontri za plus 12, 41:29. Rebić trojkom podiže prednost na 15 poena, ali je onda usledio pad u igri što gosti koriste da smanje razliku na 6 poena. Ipak, za kraj poluvremena Čančar prvo pogađa za tri a potom blokira Hola za 57:48 na poluvremenu.

Na početku drugog poluvremena Cibona preko Rozića i Melvina smanjuje na 5 razlike, ali Mega ne dozvoljava preokret i vraća dvocifrenu prednost. U finišu četvrtine Bitadze i Čančar odvode Megu na plus 20, 80:60. Gosti iz Zagreba treći period završavaju serijom 7:0 za 80:67 posle treće četvrtine

U poslednjih 10 minuta igre Mega je rutinski održavala prednost, gosti su pokušavali da priprete, ali je Enis sa dve pogođene trojke odbio napad, pa je na kraju Mega slavila sa 95:88.

Naredni meč košarkaši Mega Bemaxa igraju u sredu 4. oktobra od 21 čas kada će gostovati Crvenoj zvezdi mts.

Mega Bemax: Rebić 12 (6 asistencija), Sinovec 4, Marjanović, Čančar 17 (6 skokova), Bitadze 12 (9 skokova, 5 blokada), Jovičić, Lazić 7 (6 skokova), Koprivica, Samardžiski 4, Enis 23 (5 asistencija), Fundić 14 (8 skokova), Kapetanović.

Cibona: Bilinovac 8, Uljarević, Žorić 24 (10 skokova), Ćorić 8, Melvin 9, Novačić 3, Bošnjak 7, Rozić 17, Ljubičić, Gospić 10, Mandić, Hol 2.