MEGA STALA NA KORAK OD VELIKOG PREOKRETA PROTIV CEDEVITE

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da se plasiraju u finale ABA Super kupa 2017 koji se održava u Baru pošto je Cedevita slavila sa 99:96 (25:25, 34:20, 24:22, 16:29). Izabranici Dejana Milojevića su u meču punom preokreta, prvo vodili na početku sa 13 poena razlike, u trećoj četvrtini gubili sa 22 poena, da bi u poslednjem minutu imali dve šanse za vođstvo, ali je tim iz Zagreba na kraju došao do teške pobede.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Fundić sa 18 poena i Enis i Lazić sa po 16 uz 13 skokova Lazića, dok je Rebić imao 14 poena i 9 asistencija. U Cedeviti su se istakli Nikols sa 17 i Musa sa 16 poena.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Enis, Lazić, Fundić, Bitadze. Mega odlično počinje meč serijom 0:7 uz poene Fundića i Rebića pod košem i trojkom Lazića. Cedevita pogađa trojku na isteku napada, ali Rebić dodaje iza leđa za zakucavanje Fundića. Trojkama Enisa i Rebića Mega stiže do plus 8. Rebić nastavlja sa sjajnom igrom pa je posle alejup dodavanja za zakucavanje Lazića i nove trojke Rebića Mega na plus 13 sredinom prve četvrtine. Do kraja perioda je Cedevita uspela da se konsoliduje i iskoristi greške Mege da izjednači na 25:25 posle prvih 10 minuta igre.

Serija Cedevite se nastavlja u drugom četvrtini, igrači Mege su popustili u odbrani i tim iz Zagreba odlazi na plus 8, 40:32 u 24. minutu. Lazić prekida seriju gostiju trojkom, ali je usledio novi pad, pre svega u odbrani gde Cedevita stiže do poena iz otvorenih pozicija. Koprivica je u finišu četvrtine trgnuo Megu u napadu ali se na poluvreme otišlo sa trojkom Cedevite na dve sekunde do kraja za 59:45.

Početak drugog poluvremena nije doneo bolju igru Mege. Seriju grešaka na obe strane terena, tim Cedevite kažnjava i dolazi na plus 22. Tek u finišu četvrtine, Mega uspeva da kontrolu pa je rezultat 83:67 na kraju perioda.

U poslednjoj četvrtini je Mega posle dužeg vremena odigrala odličnu odbranu pa je minus počeo da se topi. Lazić pogađa dve trojke a posle slobodnih bacanja Čančara rezultat je 88:83. Mega nastavlja sa sjajnom odbranom i posle skokova u napadu se minus dodatno smanjuje. U poslednjem minutu kod minus jedan, Mega je imala dve šanse da povede. Prvi put je Lazić promašio oba bacanja a drugi put na 16 sekundi do kraja i posle kontakta sa leđa od strane igrača Cedevite, Čančar je izgubio loptu. U penal završnici je Cedevita slavila za konačnih 99:96.

Cedevita: Ukić 5, Krušlin 13, Perković, Katić 5, Bajo 3, Nikols 17, Žganec 6, Musa 16, Stipanović 6, Tončinić 13, Marfi 15.

Mega Bemax: Rebić 14 (9 asistencija), Sinovec 4, Marjanović, Čančar 10, Čarapić, Bitadze 7, Lazić 16 (13 skokova), Koprivica 5, Samardžiski 6, Enis 16, Fundić 18 (8 skokova), Kapetanović.