MEGA SJAJNA PROTIV BEŠIKTAŠA, VICEŠAMPION TURSKE IPAK SLAVIO U FINIŠU

Košarkaši Mega Bemaxa su odigrali sjajan kontrolni meč u hali Mega Factory u Beogradu, ali je na kraju slavio vicešampion Turske ekipa Bešiktaš Sompo Japan sa 78:80 (14:21, 21:23, 21:11, 22:25). Izabranici Dejana Milojevića su odigrali sjajan meč gde su prvo u trećoj četvrtini ostavili Bešiktaš bez poena punih 6 minuta uz seriju 15:0, ali su gosti iz Turske trojkama u finišu došli do pobede.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Dilan Enis sa 24 poena i 7 skokova. Nikola Rebić je postigao 15 poena uz 6 asistencija dok je Stefan Fundić imao po 12 poena i skokova. U ekipi Bešiktaša su se istakli Klark sa 20 i Boutrajt sa 18 poena.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Enis, Lazić, Fundić i Bitadze. Rebić na početku meča dobro proigrava saigrače a Mega posle 2:7, pravi seriju 7:0 i prelazi u vođstvo. Bitadze je odličan na obe strane, posle sjajne blokade u kontri Bešiktaša, usledio je i zakucavanje na drugoj strani. Ipak, u finišu četvrtine je Mega imala nekoliko promašaja pa je prvi period završen sa 14:21.

Marjanović dobro počinje drugu četvrtinu za Mega Bemax pošto prvo pogađa trojku a potom odlično pronalazi Fundića pod košem. Ipak, gosti iz Turske stižu do dvocifrene prednosti, 20:31. Enis pogađa trojku za prekid serije gostiju. Do kraja poluvremena nijedna ekipa nije uspela da napravi veću seriju pa se na poluvreme otišlo sa 35:44.

Fantastična odbrana Mege na početku drugog poluvremena gde su gosti iz Turske bili bez poena punih šest minuta a Mega je zato vreme prešla u vođstvo 48:44, zaokruživši trojkom Enisa i polaganjem Lazića seriju 15:0. Bešiktaš na kratko prekida seriju, ali do kraja četvrtine se Enis raspucao. Ipak, Bešiktaš postiže trojku u poslednjoj sekundi treće četvrtine za 56:55.

Sjajna borba je nastavljena i u poslednjoj četvrtini, Enis i Rebić su odlični u napadu i Mega čuva vođstvo. Bešiktaš smanjuje preko Klarka, ali uzvraća Mega preko trojke Kapetanovića i novih poena Enisa. Mega vodi 72:66 na tri minuta do kraja, ali Stroberi u dva napada pogađa dve trojke pa je rezultat nerešen. Enis je fauliran, pogađa jedno slobodno bacanje na drugoj strani Klark pogađa trojku i Bešiktaš vodi 74:75. Mega ne pogađa u dva naredna napada i gosti sa linije slobodnih bacanja stižu do plus 4 u poslednjem minutu. Rebić pogađa trojku za 77:78 na 20 sekundi do kraja. Stroberi je fauliran, pogađa oba slobodna bacanja, u narednom napadu Rebić promašuje trojku iz teške pozicije a Enis hvata skok u napadu posle čega je na dve sekunde do kraja fauliran. Pogađa prvo slobodno bacanje, promašuje drugo posle kog Mega došla do skoka u napadu pa je Bešiktaš došao do pobede 78:80.

Mega Bemax: Rebić 15 (6 asistencija), Enis 24 (8 skokova), Jovičić 3, Kapetanović 5, Marjanović 2, Sinovec 2, Bitadze 11 (7 skokova), Lazić 2, Koprivica, Fundić 12, Samardžiski 2.

Bešiktaš Sompo Japan: Stroberi 13 (7 asistencija), Boutrajt 18, Utku Al 3, Guler 1, Klark 20, Taskiran, Gejik 2, Dibler, Vims, Mutaf 17, Lima 6 (7 skokova).