LOKOMOTIVA POBEDNIK MEGA BEMAX KUPA

Košarkaši Lokomotiv Kubana su osvojili Mega Bemax kup 2017 pošto su u finalu savladali Mega Bemax sa 85:108 (20:23, 18:18, 25:32, 22:35). Izabranici trenera Dejana Milojevića su u hali „Mega Factory“ u Beogradu držali odlično do kraja treće četvrtine kada su gosti iz Rusije trojkama došli do dvocifrene prednosti koju nisu ispustili do kraja meča. Treće mesto na turniru je osvojio belgijski Telenet Džajants Antverp koji je savladao Partizan NIS sa 87:84.

Najbolji u pobedničkoj ekipi je bio Džo Reglend sa 18 poena i 8 asistencija (indeks 30) dok su se u Megi istakli Nikola Rebić i Dilan Enis sa po 21 poenom. Igrač Lokomotiv Kubana Džo Reglend je proglašen i za MVP-a Mega Bemax kupa 2017, a trofej mu je uručio bivši NBA igrač i slovenački reprezentativac Primož Brezec, dok je trofej pobednicima turnira uručio predsednik Mega Bemaxa Velimir Mihailović.

Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Enis, Lazić, Koprivica i Bitadze. Mega je slabije počela meč pa je posle trojke Rebića za 5:4, usledila serija gostiju 15:0 za plus 14. Rebić sa šest vezanih poena prekida seriju gostiju a potom mu se sa teškim skok šutem i trojkom priključuje Marjanović. Uz sjajnu odbranu, prednost ruske ekipe se istopila pa je posle trojke Sinoveca prva četvrtina završena sa 20:23.

Tim trenera Saše Obradovića nešto bolje počinje drugu četvrtinu i stiže do plus 7, ali Mega uzvraća serijom 8:0 i trojkom Rebića za vođstvo 33:32. Ipak Reglend pogađa poene za rusku ekipu koja na poluvemenu vodi sa 38:41.

Ruska ekipa pogađa dve trojke na početku drugog poluvremena za 38:47. Enis tada pokreće novu sjajnu seriju Mege. Prvo pogađa sjajan ulaz uz faul a potom se u sledećem napadu sjajno snalazi i iz auta dodaje loptu o leđa protivnika za nove poene. Odbrana Mege sjajno funkcioniše a posle trojke Rebića i poena Sinoveca Mega vodi 48:47. Gosti uzvraćaju iza linije 6.75 i vraćaju vođstvo za 53:59 na 4 minuta do kraja. Enis pogađa za tri, ali ruska ekipa pogađa nove trojke i stiže do plus 10. za 63:73 na kraju treće četvrtine.

U poslednjoj četvrtini se nastavila sjajna serija trojki gostujuće ekipe. Enis je pokušao da vrati Megu u igru, ali su gosti na kraju ipak došli do ubedljive pobede, 85:108.

Mega Bemax: Rebić 21, Enis 21 (5 skokova, 5 asistencija), Jovičić 3, Kapetanović, Marjanović 9, Sinovec 17, Bitadze 2 (6 skokova), Lazić 6, Koprivica, Samardžiski 6.

Lokomotiv Kuban: Kolins 4, Antipov 12, Reglend 18 (8 asistencija, indeks 30), Lakej 10, Levšin 2, Ilnitski 10, Balašov, Bab 20, Gerasimov 7, Kvejl 10, Brokhof 13 (10 skokova), Neijubov 2.