POBEDA MEGA BEMAXA NAD IGOKEOM NA STARTU ABA SUPER KUPA U BARU

Košarkaši Mega Bemaxa su savladali Igokeu sa 72:83 (21:23, 16:18, 14:25, 21:17) u okviru četvrtfinala ABA Super kupa 2017 koji se održava u Baru. Izabranici Dejana Milojevića do ključne prednost došli sjajnom igrom u trećoj četvrtini kada su stigli do plus 21. Igokea je uspela u poslednjem periodu da smanji na 5 razlike ali je Mega odbranila napad i na kraju slavila u Sportskom centru „Topolica“.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili  Dilan Enis sa 23 poena i Stefan Fundić sa 15 poena i 14 skokova dok su se kod Igokee istakli Vašington i Šibalić sa po 18 poena.

Mega Bemax će u polufinalu ABA Super kupa igrati protiv ekipe Cedevite koja je bila bolja od FMP-a sa 86:68. Meč se igra u petak od 18:45 uz direktan prenos na TV Arena Sport.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Enis, Lazić, Fundić, Bitadze. Dobar početak meča za Mega Bemax gde prvo Bitadze pogađa pod košem a potom i Rebić odlično razigrava saigrače. Enis u kratkom periodu postiže dve trojke pa Mega sredinom četvrtine vodi 8:15. Ipak, usledio je slabiji period u igri Mege što Igokea koristi da nakratko povede. Marjanović potom pogađa trojku iz ugla a potom i Fundić posle skoka u napadu pogađa pod faulom da bi u narednom napadu ponovo poentirao posle skoka u napadu. Prva četvrtina je završena vođstvom Mege 21:23.

Na početku druge četvrtine Mega preko poena Fundića i Bitadzea pod košem stiže do plus 8. Igokea uspeva da veže nekoliko poena, ali Rebić i Enis ne daju vođstvo. Košarkaši Mege ne uspevaju da stignu do osetnije prednosti pa je poluvreme završeno odličnim ulazom Rebića za 37:41.

Enis otvara drugo poluvreme sa trojkom i pogođenim flouterom a potom i Lazić pogađa trojku i zakucava u kontri za plus 12, 39:51. Posle tajm-auta Igokee, prednost Mega Bemaxa nastavlja da raste. Bitadze vezuje poene pod košem, Enis pogađa novu trojku a posle alejup zakucavanja Lazića, prednost Mege je već 21 poen, 43:64. Do kraja četvrtine Igokea je uspela da smanji minus pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 51:66.

Slab početak četvrte četvrtine Mege i Igokea je ponovo u igri, 60:66. Igrači Mege imaju velikih problema u napadu, ali se odbrana konsolidovala pa igrači Dejana Milojevića zadržavaju vođstvo. Fundić je izuzetno borben pod košem Igokee pa u dva navrata pogađa iz teške pozicije za plus 65:73. Do kraja meča su igrači Mege su rutinski sačuvali prednost za konačnih 72:83.

Igokea: Ponjavić 8, Gajić 3, Glogovac, Nikolić, Ljubičić 2. Vašington 18, Milošević 6, Jevtović 14, Radivojević 5, Šibalić 18, Vuković, Rikić.

Mega Bemax: Rebić 11 (7 asistencija), Sinovec 5, Marjanović 5, Čarapić, Bitadze 12 (7 skokova), Lazić 12, Koprivica, Samardžiski, Enis 23 (indeks 28), Fundić 15 (14 skokova-9 ofanzivnih, indeks 24), Kapetanović.