TELENET DŽAJANTS ANTVERP BOLJI OD PARTIZANA ZA TREĆE MESTO NA MEGA BEMAX KUPU

Košarkaši Telenet Džajants Antverpa su osvojili treće mesto na Mega Bemax kupu 2017 pošto su savladali Partizan NIS sa 84:87 sa (19:24, 15:16, 19:22, 31:25). Beogradski crno-beli su u poslednjoj četvrtini gubili sa 16 poena razlike, ali su na kraju imali šut za produžetak gde Vilijams-Gos nije pogodio sa pola terena.

Najbolji u redovima pobednika je bio Dejv Dudžinski sa 20 poena dok su se u Partizanu istakli Najdžel Vilijams-Gos sa 16 poena i 10 asistencija, dok je Novica Veličković imao 14 poena i 10 skokova.

Na početku meča su u ekipi crno-belih bili raspoloženi Čakarević i Šalić sa po 6 poena, ali je belgijski tim stigao uspevao posle skokova u napadu da poentira i stigne do plus 7. Prva četvrtina je završena poenima Veličkovića za 19:24 za belgijsku ekipu.

Dobra odbrana Partizana u drugoj četvrtini, ali bez puno efekta u napadu. Gosti iz Belgije sredinom četvrtine stižu do plus 8. Partizan sa dve trojke ne dopušta odlepljivanje pa je prvo poluvreme završeno sa rezultatom 34:40.

Početkom trećeg perioda Partizan u nekoliko navrata spušta razliku na 4-5 poena, ali Antverp uspeva da odbrani napad pa razliku diže na 12 poena. Posle igre koš za koš nekoliko minuta, treći period je završen sa 53:62.

U poslednjoj četvrtini je belgijska ekipa imala i 16 poena prednosti, ali je Partizan sjajnom serijom spustio na razliku na samo poen u poslednjem minutu. Belgijska ekipa je precizna sa linije slobodnih bacanja, potom je Andrić fauliran pri šutu za tri, ali pogađa dva od tri slobodna bacanja za 84:85. Klark je fauliran, pogađa oba slobodna bacanja a za preostale tri sekunde Vilijams-Gos je pokušao sa pola terena da izbori produžetke, ali bez uspeha.

Partizan NIS: Tadić, Jovanović 11, Vilijams-Gos 16 (10 asistencija), Tanasković, Veličković 14 (10 skokova), Tomić, Pecarski 7, Stevanović 6, Andrić 8, Čakarević 10, Vilson, Gavrilović 2, Šalić 10.

Telenet Džajants Antverp: Li 4 (10 asistencija), Dudžinski 20, Donkor 15, Klark 6, Marelja 14, Vervort, Bako 10, Šepen, Vanvijn 7 (10 skokova), Rodžiers, Kajt, Kalinoski 11.