MEGA UBEDLJIVA U PRVOM KONTROLNOM MEČU PROTIV BEOVUKA

Košarkaški klub Mega Bemax je zabeležio prvu pobedu u okviru priprema za predstojeću sezonu pošto je u hali „Mega Factory“ u Beogradu ubedljivo savladao Beovuk 72 sa 95:64 (38:14, 15:22, 17:7, 25:21). Košarkaši Mega Bemaxa su furiozno počeli meč pa su već posle prve četvrtine stigli do ubedljivih plus 24 pa do kraja meča pobeda nije dolazila u pitanje.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Rebić sa 21 poenom i Dilan Enis sa 20 uz 7 asistencija dok je Aleksandar Lazić zabeležio dabl-dabl učinak sa po 10 poena i skokova. U redovima Beovuka najbolji je bio Luka Maksimović sa 14 poena.

Mega je započela meč serijom 14:0 uz 9 poena Enisa. Beovuk uspeva posle 4 minuta da postigne prve poene, ali igrači Mege sjajnom odbranom stižu do lakih poena u napadu. Jovičić po ulasku u igru vezuje dve trojke pa prednost Mege nastavlja da raste do plus 24 uz 8 pogođenih trojki posle prvih 10 minuta igre. U drugoj četvrtini je tempo malo opao pa je Beovuk uspeo da smanji razliku do poluvremena koje je završeno sa 53:36.

U trećoj četvrtini je Mega ponovo stegla odbranu i uz odlične ulaze Rebića i Enisa ponovo otišla na plus 25 i time definitivno rešila pitanje pobednika. U poslednjem periodu  je viđena efikasna igra sa obe strane za konačnih 95:64.

Sledeći kontrolni meč je zakazan za 2. septembar od 18:30 u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici, a protivnik je nemački Bremerhafen. Ulaz na meč je slobodan.

Mega Bemax: N. Rebić 21 (indeks 27), Enis 20 (7 asistencija, 5 skokova, indeks 26), Jovičić 12 (5 ukradenih lopti), Kapetanović 13, Nedeljković, Marjanović 5, Lazić 10 (10 skokova), Koprivica 5, Fundić 9 (6 skokova), Samardžiski.

Beovuk 72: P. Rebić 2, Dragović 8, Jevđenić 8, Grušanović 5, Nerandžić 11, Kuzevski, Musić 6, Božović 2, Cvejić, Maksimović 14, Lazarev, Milošev 8.