PAO I FENER, MEGA BEMAX U FINALU JUNIORSKE EVROLIGE

Juniori Mega Bemaxa su se plasirali u finale juniorske Evrolige u Istanbulu pošto su zasluženo savladali ekipu Fenerbahčea sa 74:77 (19:22, 9:18, 17:22, 29:15). Izabranici trenera Vlade Vukoičića su osim kratkih perioda u prvom poluvremenu, vodili tokom celog toka susreta, najviše do 17 poena razlike. Fenerbahče je uspeo u poslednjoj četvrtini da spusti razliku na 2 poena, ali iako je Megi odgovarao i poraz do 2 poena da bi prošla u finale, ipak su u finišu odličnom odbranom i serijom poena uspeli da odbrane pobedu.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 22 poena i Goga Bitadze sa 21 dok se u ekipi Fenerbahčea istakao Jeniaj sa 15 poena.

Mega Bemax će se u finalu juniorske Evrolige sastati sa ekipom Pariza a meč je zakazan za nedelju od 9 časova ujutru u hali Sinan Erdem u Istanbulu, kada ćete po prvi put na turniru moći da je gledate u direktnom prenosu na Sport klubu.

Juniori Mega Bemaxa su dobro započeli meč sa 5 vezanih poena da bi Fenerbahče odgovorio sa 9 poena u nizu. Na reakciju juniora Mege se nije dugo čekalo, 0:8 za novo vođstvo uz odličnu rolu Goge Bitadzea koji je postigao 10 poena u četvrtini, koja je završena sa plus 3 za Megu, 19:22. Posle par minuta bez poena u drugoj četvrtini, Mega je zatvorila sve prostore ka košu i nošena Miškovićem i Jovičićem u napadu, stigla do lepe prednosti na odlasku na odmor, 28:40

U trećoj četvrtini je Mega apsolutno kontrolisala igru na obe strane terena pa je i prednost porasla na plus 17, 45:62 pred poslednjih 10 minuta. Četvrtu četvrtinu Fenerbahče otvara sa serijom 12:0. Mega na kratko odbija napad, ali Fenerbahče smanjuje na 2 poena razlike, 69:71 na manje od 2 minuta do kraja. Jovičić prodorima stiže do linije slobodnih bacanja odakle čuva prednost Mege a potom i trojkom za plus 6 rešava pitanje pobednika. Gosti na kraju postižu trojku za konačnih 74:77.

Fenerbahče: Sumet 2, Ilhan 8, Jeniaj 15, Tirpanci 10, Halavurte 4, Celik 10, Ivedi 4, Duran 13, Bajrak 8, E. Donat, Kocak, S. Donat.

Mega Bemax: Mišković 22 (5 skokova), Drobnjak, Islamović 2, Jovičić 14 (6 skokova, 6 asistencija), Knežević, Matić 8, Trifunović, Raičković, Cerovina, Nedeljković 4 (8 skokova, 3 blokade), Matović 6, Bitadze 21 (5 skokova).