MEGA STALA U FINIŠU, PARTIZAN ODNEO POBEDU IZ MITROVICE

Košarkaši Mega Leksa u prepunoj hali PSC Pinki pred 3000 gledalaca u nisu uspeli da dođu do pobede nad Partizanom pošto su gosti iz Beograda slavili sa 80:87 (24:26, 19:21, 19:21, 18:19). Mega je uspela u poslednjoj četvrtini da od 64:73 serijom 13:2 pređe u vođstvo ali su u poslednjih nekoliko minuta u potpunosti stali u napadu, što je Partizan iskoristio da dođe do trijumfa. Trener Mega Leksa Dejan Milojević na ovom meču nije mogao da računa na Čančara, Mušidija i Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Alfa Kaba sa 18 poena i Rade Zagorac sa 16, a vrlo dobar je bio Aleksandar Marelja sa 15 poena uz samo jedan promašaj iz igre. U gostujućoj ekipi najefikasniji su bili Birčević i Andrić sa po 20 poena. Posle ovog meča Mega se sa skorom 9-15 nalazi na deobi 9. mesta u ligi a u narednom kolu u subotu od 21 čas gostuje u Zagrebu ekipi Cibone.

U pauzi između prve i druge četvrtine publika u hali je gromoglasnim aplauzom pozdravila pionire Mega Bemaxa na čelu sa trenerom Stefanom Bulatovićem, koji su u Nišu osvojili prvo izdanje Mini kupa Beobasket 2017, koje je održano tokom trajanja Kupa Radivoja Koraća.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Simeunović, Spasojević i Kaba. Posle 0:5 na startu utakmice, Mega uzvraća serijom 7:0 uz odlično snalaženje Kabe pod košem i sjajno zakucavanje Zagorca. Partizan odgovara novom serijom koju trojkama prekidaju Zagorac i Spasojević. U igru ulazi Marelja koji brzo postiže poene pod faulom. Do kraja četvrtine se igralo koš za koš, a rezultat posle 10 minuta je bio 24:26.

U drugoj četvrtini je Partizan uspevao da drži vođstvo do 5 poena, ali poenima Zagorca Mega uspeva da povede, 34:33. Nešto slabiji period igre Mege gosti uspevaju da iskoriste da stignu do minimalne prednosti. Mega poenima Zagorca i Kabe ne dozvoljava odlepljivanje pa je prvo poluvreme završeno sa 43:47.

U trećoj četvrtini je Marelja dugo držao Megu na dva do tri koša zaostatka ali gosti uspevaju pred kraj perioda da povedu sa osetnijih 59:68. Ipak, Novak karakterističnom trojkom sa jedne noge uz zvuk sirene postavlja rezultat posle 30 minuta, 62:68.

Partizan vraća plus 9 u 32. minutu, ali se Kaba razigrao i serijom poena vratio Megu u igru. Novak pogađa trojku za 75:75 a potom Kaba daje koš uz faul za vođstvo 77:75 u 36. minutu. Posle toga je Mega stala potpuno u napadu što je Partizan iskoristio da dođe do ključne serije za konačnu pobedu, 80:87.

Mega Leks: Rebić 2 (5 asistencija), Jaramaz 8, Spasojević 5, Glogovac, Kaba 18 (6 skokova), Zagorac 16 (4 ukradene lopte), Simeunović, Tejić 2, Novak 14, Kapetanović, Marelja 15 (6 skokova), Samardžiski.

Partizan NIS: Robinson 3, Vrabac 12, Tanasković, Veličković, Majstorović 8, Birčević 20, Andrić 20, Pot 15, Gordon, Luković 9.