TESAN PORAZ DESETKOVANE MEGE U LITVANIJI

Košarkaši Mega Leksa desetkovani povredama, nisu uspeli da naprave veliko iznenađenje pošto je u okviru 11. kola Košarkaške Lige šampiona Juventus Utena slavio 85:78 (23:22, 22:15, 18:22, 22:19). Mega je u više navrata u toku meča uspevala da se vrati iz rezultatskog deficita pa i da povede, ali na kraju je nedostajalo snage i koncentracije u odlučujućim trenucima, pa je Juventus stigao do pobede. Na ovom meču Dejan Milojević zbog povreda nije mogao da računa na Marka Tejića i Đorđa Simeunovića, dok Stefan Glogovac zbog visoke temperature nije ni otputovao sa ekipom.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Aleksandar Marelja sa 17 poena dok su Zagorac, Novak i Jaramaz imali po 16. Najefikasniji u litvanskom timu je bio Best sa 21 poenom. Posle 11 kola, Mega ima 3 pobede i 8 poraza dok je litvanska ekipa stigla do 7. pobede. Mega je u D grupi trenutno na pobedu manje od petoplasiranog Ostendea koji ima meč manje i sutra dočekuje Avelino.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom: Novak, Jaramaz, Zagorac, Spasojević i Kaba. Posle početnih 4:0 za domaću ekipu, Mega se razigrala na obe strane terena pa serijom 0:9 stiže do plus 5. Juventus potom koristi greške Mege u napadu pa je u 6. minutu 15:11 za domaću ekipu. U igru ulazi Marelja koji je prvo precizan pod košem a potom u kontri sjajno zakucava uz faul za vođstvo Mege. Do kraja četvrtine je viđena izjednačena igra a na prvi odmor se otišlo sa 23:22 za Juventus.

Na početku druge četvrtine Best se razigrao u redovima Juventusa koji preko njega stiže do plus 6, 32:26. Ubrzo je stigao odgovor preko odlične kontre Mege i polaganja Jaramaza da bi zatim Spasojević pogodio trojku. Juventus koristi slabo građenje igrača Mege pa posle skokova u napadu i pogođenih trojki stiže do prve značajnije prednosti, plus 10. Marelja polaganjem posle odlične asistencije Novaka postavlja rezultat prvog poluvremena, 45:37 za Juventus.

Zagorac sa dva koša otvara drugo poluvreme a znatno angažovanija timska igra Mege u odbrani donosi rezultat. Jaramaz i Novak spuštaju razliku na minus 1 a potom i Marelja sa linije slobodnih bacanja donosi prednost Megi posle dužeg vremena. Šulskis vezuje 7 poena za Juventus u kratkom periodu za novo vođstvo domaće ekipe a treći period završava Marelja prvo poenima a potom i blokadom za 63:59 pred poslednjih 10 minuta.

Serija grešaka i propusta u odbrani je donela velikih plus 12 za Juventus na 4 minuta do kraja. Tada je, kao i u meču u Sremskoj Mitrovici, Mega krenula na sve ili ništa. Serijom 0:8 minus je smanjen na samo 4 poena na 2 minuta do kraja meča. U dva naredna napada Mega uspešno brani koš ali i gubi loptu. Zagorac na 28 sekundi do kraja smanjuje sa linije slobodnih bacanja na 78:76. Ipak, domaća ekipa je pogađa slobodna bacanja a nakon promašaja Mege, tačku na meč trojkom stavlja Bičkauskis za 85:78.

Naredni meč Mega Leks igra u ponedeljak 9. januara od 18 časova kada će u okviru 16. kola ABA lige u Sremskoj Mitrovici dočekati Crvenu zvezdu mts.

Juventus Utena: Digs 11, Parker, Bičkauskis 10, Sirutavičijus 4, Best 21, Kietis, Čepukaitis 4, Vasilijus 9, Galdikas 6, Šulskis 20.

Mega Leks: Mušidi, Đoković, Jaramaz 16 (po 7 skokova i asistencija), Spasojević 7, Kaba 5 (6 skokova), Zagorac 16, Čančar 1, Novak 16 (5 asistencija), Marelja 17 (3 blokade).