SKOKOVI I TROJKE KOŠTALE MEGU POBEDE PROTIV PARTIZANA

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da dođu do pobede u derbiju 11. kola ABA lige pošto je Partizan NIS slavio sa 86:79 (20:26, 22:16, 20:15, 24:22). Publika u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu je mogla da uživa u vrlo dinamičnom meču gde je Mega imala dobru priliku da zabeleži veliku pobedu ali je Partizan u finišu trojkama Andrića i Hečera sačuvao vođstvo i na kraju slavio. Takođe, jedan od ključnih razloga poraza je bila i skok igra gde je Partizan nadskočio Megu sa 37 skokova (16 u napadu) prema 23.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Ognjen Jaramaz sa 16 poena i Rade Zagorac sa 15, dok su obojica zabeležila i po 5 asistencija. U domaćoj ekipi Vilijem Hečer je bio najefikasniji sa 16 poena. Posle 11 kola Mega ima skor od 4 pobede i 7 poraza a naredni meč igraće u okviru 7. kola Košarkaške Lige šampiona gde će u sredu od 20:30 gostovati protiv ekipe Tenerifa.

kkpart_mega_26112016_0210

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Odličan start košarkaša Mege koji posle 4 minuta vode sa 2:11 uz 2 koša uz faul Mušidija. Partizan uspeva da se vrati u igru ali je Zagorac sa dve trojke sačuvao vođstvo posle prvih 10 minuta, 20:26.

Na početku druge četvrtine posle trojke Novaka Mega stiže do plus 7, 22:29. Partizan uzvraća mini serijom a potom uspeva i da pređe u vođstvo. Jaramaz sa dve trojke ne dozvoljava odlepljivanje domaće ekipe a Alfa Kaba sa linije slobodnih bacanja postavlja rezultat poluvremena, 42:42.

kkpart_mega_26112016_0215

Odlična odbrana na početku drugog poluvremena donosi plus 5 za Megu posle 4 minuta igre. Ipak, Partizan pravi novu seriju i stiže do prednosti, 53:51. Simeunović pogađa trojku ali domaća ekipa vezuje 9 poena za plus 8. U poslednjem napadu Novak sjajno upošljava Čančara pod košem za 2 plus 1 i 62:57 na kraju treće četvrtine.

U poslednjih 10 minuta Partizan je konstantno održavao prednost od 2-3 koša i posle trojke Birčevića za 78:71 na 3 minuta do kraja, Mega ipak uspeva da odgovori i spušta na minus 3. Andrić potom pogađa trojku ali posle skoka u napadu Kabe, prednost je opet spuštena na jedan posed, 81:78. Ipak, Hečer pogađa ključnu trojku u 39. minutu posle čega Mega nije uspela da preokrene meč pa je domaća ekipa na kraju slavila sa 86:79.

kkpart_mega_26112016_0207

Partizan NIS: Robinson 5, Ratkovica 9, Vrabac, Marinković 9, Veličković 10, Birčević 15, Koprivica 2, Andrić 8, Hečer 6, Pot, Karahodžić, Luković 12.

Mega Leks: Mušidi 11, Đoković, Jaramaz 16 (5 asistencija), Spasojević, Milisavljević, Glogovac 4, Kaba 11 (8 skokova), Zagorac 15 (5 skokova i 5 asistencija), Čančar 5, Simeunović 5, Tejić, Novak 12 (5 asistencija).