MEGA OPET NA JEDNU LOPTU, KRKA SLAVILA U MITROVICI

Košarkaši Mega Leksa su uspeli da preokrenu minus 16 sa početka utakmice ali je u još jednom uzbudljivom finišu na kraju ipak slavila Krka sa 95:96 (17:26, 33:18, 25:32, 20:20). U poslednjim minutima meča je ponestalo koncentracije što je rezultovalo sa nekoliko promašenih slobodnih bacanja i izgubljenim loptama, koje su na kraju skupo koštale Megu.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Jovan Novak sa 27 poena (trojke 7 od 14) i Zagorac sa 19 dok se kod Krke istakao bivši kapiten Mege Marko Luković 23 poena, koliko je postigao i Rebec.

mega-krka_05112016_0032

Posle 8 kola Mega Leks ima skor od 2 pobede i 6 poraza. Već u utorak od 20 časova Mega nastavlja takmičenje u Košarkaškoj Ligi šampiona kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati litvanski Juventus.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Mega je vrlo loše započela meč pošto je posle 5 minuta Krka vodila sa 2:18 uz nezaustavljivog bivšeg kapitena Mege Marka Lukovića koji je postigao 15 poena. Mega je posle toga zaigrala daleko bolje u odbrani, razigrao se Jaramaz i Kaba a prva četvrtina se završila trojkom Zagorca sa 17:26

mega-krka_05112016_0015

U drugoj četvrtini kapiten Mege nastavlja sa serijom poena iz svih pozicija, priključuje se i Čančar a posle trojke Novaka, Mega je prvi put povela na meču, 41:40 u 18. minutu. Do kraja četvrtine Novak vezuje 7 poena uz trojku na isteku vremena za 50:44 na poluvremenu.

Sredinom trećeg perioda Krka uspeva da preokrene i stigne do plus 5 ali Tejić, Novak i Mušidi pogađaju trojke za novo vođstvo Mege. Usledila je razmena koševa a rezultat na kraju treće četvrtine je bio 75:76.

mega-krka_05112016_0007

U poslednjoj četvrtini je Novak vezao 8 poena (dve trojke) ali mu je potom svirana tehnička greška kod rezultata 86:81 pa Rebec vezuje 5 poena za novo izjednačenje. U uzbudljivom finišu igrači Mege su promašili nekoliko slobodnih bacanja, što je uz izgubljene lopte i loptu koja je nesrećno izašla iz koša posle ulaza Zagorca, na kraju bilo previše da bi Mega došla do pobede. Mušidi je pogodio trojku na sekund do kraja utakmice za minus 1 ali je Krka uspela da sačuva loptu i pobedu.

Mega Leks: Mušidi 14, Đoković, Jaramaz 14, Veljković, Milisavljević, Kaba 7 (12 skokova), Zagorac 19, Čančar 4 (5 asistencija), Tejić 10, Novak 27 (7-14 za 3, 5 asistencija).

Krka: Rebec 23, Kari 10, Kastrati 2, Rojc 2, Kužnik, Dimec, Čebular 17, Ritlop 2, Polutak, Eliot 17, Luković 23.