JARAMAZ ZA POBEDU MEGE POSLE VELIKOG PREOKRETA

Mega Leks je u sjajnoj atmosferi hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici savladao Cibonu sa 81:79 (15:29, 24:14, 23:17, 19:19) u okviru drugog kola Košarkaške Lige šampiona. Mega je u toku meča gubila i sa 15 poena razlike ali je na kraju posle polaganja Jaramaza na 26 sekundi do kraja, odbranila poslednji napad pošto je šut Marinelija za pobedu završio na obruču.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Ognjen Jaramaz sa 22 poena i Kostja Mušidi sa 19 dok je kod gostiju najbolji bio Ante Žižić sa 22 poena. Mega je i na ovom meču zbog povreda igrala bez Spasojevića, Glogovca i Čarapića.

mega_cibona_25102016_0074

Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Posle izjednačene igre na početku, Cibona je krenula da se odlepljuje trojkama pa je brzo došla do dvocifrene prednosti. Mega je popustila u odbrani pa je prva četvrtina završena rezultatom 15:29.

Nakon 17:32 na početku druge četvrtine, Mega je zaigrala odličnu odbranu a počeli su da pogađaju Čančar i Mušidi pa je rezultat smanjen na samo 2 poena razlike, 37:39. Prvo poluvreme je završeno odličnom akcijom Zagorca za 39:43.

mega_cibona_25102016_0010

U drugom poluvremenu je Mega odigrala odličnu odbranu, Mušidi je sjajnom blokadom podigao publiku na noge a potom Zagorac sa linije slobodnih bacanja donosi vođstvo a poenima Novaka se završila treća četvrtina, 64:60.

Mega je posle poena Jaramaza i fantastičnog zakucavanja Kabe došla do 77:70 na četiri minuta do kraja ali je Cibona uspela da izjednači poenima Šakića sa slobodnih bacanja. Jaramaz uspeva da probije odbranu Cibone i polaganjem na 26 sekundi do kraja da postigne pobedničke poene pošto je Marinelijev šut za tri poena bio neprecizan, što je bio signal za veliko slavlje u hali.

mega_cibona_25102016_0077

Posle dva kola, Mega ima polovičan učinak u grupi D dok je Cibona trenutno bez pobede. U narednom kolu Košarkaške Lige šampiona Mega gostuje ekipi Mornara 2. novembra od 18 časova dok će u međuvremenu u nedelju 30. oktobra u okviru 7. kola ABA lige dočekati makedonski MZT.

Mega Leks: Mušidi 19, Đoković, Jaramaz 22, Veljković, Milisavljević, Kaba 11 (7 skokova i 2 blokade), Zagorac 6, Čančar 8, Simeunović, Tejić 6, Novak 9.

Cibona: Šakić 21, Marineli, Samac, Ćorić 7, Džonson 5, Bošnjak 4, Rozić 16, Slavica, Joksimović 2, Žižić 22, Gospić 2.