MEGA STALA NA KORAK OD POBEDE NAD CEDEVITOM

Košarkaši Mega Leksa su bili vrlo blizu velike pobede nad Cedevitom ali u finišu meča nisu bili dovoljno koncentrisani pa su gosti iz Zagreba slavili sa 82:85 (25:19, 19:21, 15:25, 23:20) u okviru 5. kola ABA lige. U sjajnoj atmosferi u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici Mega je u prvom poluvremenu imala i prednost od 14 poena ali su gosti preko Skotija Hopsona uspeli da preokrenu meč i na kraju slave. Za Megu na ovom meču zbog povreda nisu igrali Spasojević, Čarapić i Glogovac.

Najbolji u redovima Mege su bili Rade Zagorac sa 24 poena, Jaramaz je imao 16 dok je Jovan Novak uz 12 poena, dodao 7 asistencija i 5 skokova.

mega_cdvta_15102016_0021

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Novak, Milisavljević, Zagorac i Kaba. Mega furioznom igrom počinje meč sa 10:0 uz 8 poena kapitena Zagorca (dve trojke) i nekoliko sjajnih timskih odbrana. Cedevita nakon toga počinje da pogađa šuteve ali su na drugoj strani precizni Čančar i Jaramaz pa je rezultat posle prve četvrtine 25:19.

Mega u drugoj četvrtini stiže do 14 poena prednosti (33:19) posle trojke Jaramaza ali Cedevita uzvraća serijom poena za 36:34 u 17. minutu. Ipak, Mega uspeva da sačuva vođstvo pa se na poluvreme otišlo sa 44:40.

mega_cdvta_15102016_0017

U nastavku utakmice Cedevita stiže do prvog vođstva u 25. minutu a potom i do plus 8, zahvaljujući poenima Hopsona. Treća četvrtina se završila zakucavanjem Kabe za 59:65.

U poslednjih 10 minuta je viđena velika borba i nekoliko odličnih odbrana, gde se istakao Simeunović, posle čijih poena iz skoka u napadu Mega smanjuje na 3 poena razlike. Cedevita vezuje 4 poena ali potom Novak pogađa dve trojke iz svog karakterističnog šuta sa jedne noge. Zagorac dva puta izjednačava rezultat, jednom pod košem a drugi put trojkom za 80:80. Kaba iz odbojke donosi vođstvo Megi ali potom Hopson na isteku napada pogađa trojku. Novak iz teške pozicije ne pogađa trojku, Stokton sa linije slobodnih bacanja ima polovičan uspeh ali u sledećem napadu Jaramaz ne uspeva da položi loptu za izjednačenje. Babić pogađa jedno slobodno bacanje a u poslednjem napadu Simeunović iz teške pozicije ne uspeva da pogodi trojku za produžetak.

mega_cdvta_15102016_0001

Mega posle 5 kola ima skor 1-4 dok Cedevita ima 3 pobede i 2 poraza. Naredni meč Mega Leks igra u Sremskoj Mitrovici u utorak od 18:30 kada će u okviru Košarkaške Lige šampiona dočekati italijanski Avelino.

Mega Leks: Mušidi 5, Đoković 2, Jaramaz 16, Milisavljević 1, Kaba 9, Zagorac 24, Čančar 8, Simeunović 4 (6 skokova), Tejić 1, Novak 12 (5 skokova, 7 asistencija).

Cedevita: Krušlin 5, Katić 4, Babić 15, Žganec 13, Musa 5, Bilan 4, Stokton 8, Hopson 23, Begić 8, Dukan.