SLAB FINIŠ MEGE U ŽELEZNIKU, FMP IZJEDNAČIO

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da dođu i do druge pobede u seriji za 3. mesto Super lige Srbije pošto su u Železniku izgubili od FMP-a sa 89:83 (30:19, 21:30, 14:17, 24:17). Iako je uspela da preokrene minus 13 iz 1. četvrtine, Mega je zahvaljujući vrlo slabom finišu dozvolila seriju 12:0 domaćoj ekipi tako da je FMP uspeo da izjednači rezultat serije na 1:1.

Serija se igra na 3 pobede a pobednik će se ostvariti plasman u ABA ligu. Naredni meč se igra već u sredu od 19 časova u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici dok će se četvrti meč u petak igrati ponovo u Železniku.

IMG_6451

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Danilo Nikolić sa 20 poena i 8 skokova, Nikola Ivanović sa 18 poena i 13 asistencija i Rade Zagorac sa 17 poena. Kod FMP su se istakli Dobrić sa 22 poena i Čović sa 19.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Ivanović, Zagorac, Simeunović, Nikolić i Janković. Nakon izjednačene igre na početku meča, domaća ekipa trojkama stiže prvo do plus 8 (18:10). Ivanović pogađa dve trojke ali FMP stiže do maksimalnih 13 poena prednosti, 30:17. Poenima Jankovića, prva četvrtina se završava sa 30:19.

Druga četvrtina je počela sa znatno boljom odbranom Mege. Zagorac u kontri zakucava a potom i Nikolić pogađa dve trojke. Njemu se priključuje i Ivanović a potom i Janković sjajno iza leđa proigrava Simeunovića za koš uz faul. U finišu četvrtine je i Zagorac vezao mini seriju poena a na poluvreme se otišlo sa 51:49.

Nakon pauze na poluvremenu, košarkaši Mega Leksa prelaze u vođstvo i stižu do plus 5 ali ne uspevaju da se odlepe. Treći period se završio sa 65:66.

IMG_6467

U poslednjoj četvrtini na 7 minuta do kraja u hali na kratko nestaje struja pa je usledila pauza dok se nije regulisalo osvetljenje u hali. U nastavku Mega preko Nikolića i Ivanovića stiže do plus 3 na 5 minuta do kraja, 72:75 ali je onda usledio veliki pad u igri gde je FMP napravio seriju 12:0 posle koje nije bilo vremena za preokret Mege. Na kraju je domaća ekipa slavila sa 89:83.

Mega Leks: Simić, Rašić 2, Đoković, Veljković, Ivanović 18 (13 asistencija, indeks 26), Zubac 8, Pavlović, Zagorac 17, Popović 3, Simeunović 4 (5 skokova), Nikolić 20 (8 skokova, indeks 29), Janković 11.

FMP: Čović 19, Davidovac 4, Ostojić 2, Apić 14, Jeković, Đoković 4, Lazarević 7, Bursać 5, Dobrić 22, Šešlija, Radovanović, Tejić 12.