POVREDE OMELE MEGU, SA DRUGOG MESTA U PLEJ-OF

Košarkaši Mega Leksa će startovati sa druge pozicije u plej-ofu pošto su u hali „Aleksandar Nikolić“ u okviru 5. kola Super Lige Srbije izgubili od Partizana sa 94:89 (20:16, 21:17, 21:29, 32:27). Megi je bila potrebna pobeda sa više od 4 poena razlike kako bi zauzela čelnu poziciju u grupi, ali je u finišu utakmice ostala bez daha, što je Partizan iskoristio i došao do pobede. Pred kraj prvog poluvremena u kratkom vremenskom roku su zglobove povredili Nikola Ivanović i Timote Luvavu, nakon čega se nisu vraćali u igru do kraja meča.

Najbolji u redovima Mege su bili Danilo Nikolić sa 29 poena i 10 skokova (7 u napadu), Aleksandar Rašić sa 19 poena i 5 asistencija i Rade Zagorac sa 17 poena i 9 skokova.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rašić, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Zubac. Na početku utakmice je Mega sa nekoliko skokova u napadu došla do prednosti 7:10. Usledila je serija Partizana 9:0. Mega je uspela da se konsoliduje pa je prva četrtina posle dobre saradnje Jankovića i Zubca završena sa 20:16.

Partizan trojkama stiže do plus 8, 30:22 ali Luvavu uzvraća iza linije 6.75. Zagorac je u tim trenucima održavao Megu u igri ali krajem četvrtine zglob povređuje prvo Luvavu pa potom i Ivanović, posle čega se obojica nisu vraćala u igru do kraja utakmice. Na poluvreme se otišlo sa 41:33.

Drugo poluvreme se Mega nije predavala pa se trojkama Nikolića i Rašića vraća u igru a onda je usledila odlična rola Jankovića koji prvo iz teške pozicije postiže koš a potom i krade loptu za zakucavanje i 48:48. Partizan se novom serijom odlepljuje na plus 9, 62:53 ali Mega uzvraća sa 6 uzastopnih poena Nikolića i trojkom Zagorca u poslednjoj sekundi za nerešen rezultat pred poslednjih 10 minuta, 62:62.

U poslednjoj četvrtini je košarkašima Mege ponestalo snage pa je Partizan serijom trojki došao do prednosti koju je uspeo da sačuva do kraja meča. Mega je pred poslednji minut smanjila poenima Nikolića na 87:83 ali je usledila trojka Vitkovca koja je odlučila pobednika.

U poslednjem, 6. kolu Super lige Srbije u utorak 24. maja od 19 sati Mega Leks dočekuje Borac iz Čačka a ulaz na ovaj meč će biti slobodan.

Mega Leks: Simić, Rašić 19 (5 asistencija, indeks 29), Đoković, Veljković, Ivanović 1, Zubac 4, Luvavu-Kabaro 7, Zagorac 17 (9 skokova, indeks 26), Popović, Simeunović, Nikolić 29 (10 skokova, indeks 30), Janković 12 (6 skokova).

Partizan NIS: Cvetković 13, Džons 9, Murić 4, Marinković 15, Veličković 8, Vitkovac 5, Đumić 2, Andrić, Milutinović 7, Vilijams 9, Vrabac 14, Vilson 8.