STOTKA MEGE U NIŠU ZA POTVRDU PLEJ-OFA

Košarkaši Mega Leksa su ubedljivo savladali ekipu Konstantina u Nišu sa 75:104 (13:24, 18:24, 21:29, 23:27) u okviru 4. kola Super lige Srbije. Mega je meč prelomila početkom druge četvrtine kada je došla do plus 22, posle čega gosti do kraja meča nisu uspeli da ugroze pobedu izabranika Dejana Milojevića. Ni na ovom meču za Megu nije nastupio Nikola Ivanović koji je zbog povrede zgloba propustio i prethodnu utakmicu u Čačku protiv Borca.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Luvavu-Kabaro sa 21 poenom i Rašić sa 16.

Sa ovom pobedom Mega je osigurala mesto u plej-ofu a u utorak će protiv Partizana u hali “Aleksandar Nikolić” u Beogradu igrati za prvo mesto u grupi i nadoknađivanje minusa od 4 poena iz susreta ove dve ekipe u drugom kolu.

mega_konstantin_07052016_0074

Prve poene za Megu postiže Zagorac posle skoka u napadu. Posle prvih nekoliko minuta, domaća ekipa stiže do prednosti 10:4. Nakon tajm-auta Dejana Milojevića, Mega je zaigrala znatno bolje u odbrani pa preko trojki Rašića i zakucavanja Zubca i Zagorca prelazi u vođstvo, nateravši igrače Konstantina da nekoliko puta izgube loptu. Od 13:8 za domaću ekipu u 7. minutu, Mega do kraja četvrtine pravi seriju 0:16 uz 4 postignute trojke. Najefikasniji u redovima Mege je bio Rašić sa 10 poena a rezultat posle prve četvrtine je 13:24.

Košarkaši Mega Leksa su nastavili sa tečnom igrom u napadu i u drugoj četvrtini pa je u 14. minutu već plus 21, 18:39. Domaća ekipa je uspela da se konsoliduje u napadu ali Mega nije dozvolila veće otapanje prednosti pa se na poluvreme otišlo sa 31:48.

Posle nekoliko minuta izjednačene igre početkom drugog poluvremena, Rašić trojkom pokreće novu seriju Mege a nastavlja je Luvavu poenima sa linije slobodnih bacanja i sjajnim zakucavanjem. Simeunović sa trojkom diže Megu na plus 31, 46:77. Do kraja četvrtine je Konstantin sa dve trojke smanjio na 52:77.

U poslednjih 10 minuta su šansu dobili igrači Mege koji su igrali manje u prethodnom periodu a konačan rezultat meča je bio 75:104.

Posle 4 kola, Mega ima skor od 3 pobede i 1 poraza u grupi B Super lige i u narednom kolu u utorak 21. maja od 21 sat gostuje Partizanu.

Mega Leks: Simić, Rašić 16, Đoković 10, Veljković 3, Zubac 8, Pavlović 3, Luvavu-Kabaro 21 (indeks 27), Zagorac 11, Popović 5, Simeunović 13 (6 skokova), Nikolić 9, Janković 5.

Konstantin: Veličković 3, Babović 3, Đorđević 9, Mladenović, Vitković 12, Ostojić, Tasić 13, Savić 7, Stojanović 8, Milovanović 10, Stanković 2, Gudžić 8.