UMOR STIGAO MEGU, ZVEZDI TITULA

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da produže finalnu seriju ABA lige pošto su prepunoj hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici u okviru trećeg meča finala izgubili od Crvene zvezde Telekom sa 49:61 (16:24, 18:13, 6:9, 9:15). Izabranici Dejana Milojevića su posle odlične druge četvrtine i prelaska u vođstvo, u drugom poluvremenu izgubili snagu i stali u napadu, što je odlučilo pobednika.

Samim plasmanom u finale Mega Leks je napravio fantastičan uspeh, ali je veliki broj povreda onemogućio košarkaše Mege da se u punoj snazi suprotstave Crvenoj zvezdi. Ni na ovom meču kao i u celoj finalnoj seriji, pored duže povređenih Aranitovića, Jaramaza i Kabe, nije igrao Timote Luvavu. abamega_kkcz_020520160017

Sam početak utakmice je počeo u prilično izjednačenoj igri ali se Zvezda sredinom perioda odvojila na osam poena razlike. Zagorac i Ivanović nisu dozvolili dalje odlepljivanje pa je prva četvrtina završena sa 16:24.

Zagorac počinje drugu četvrtinu sa efektnim zakucavanjem i košem uz faul a potom mu se priključuje i Veljković pa Mega stiže i do vođstva, 34:33 ali Zvezda vezuje četiri poena za 34:37 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu je u potpunosti stao napad Mege iako je odbrana dobro funkcionisala ali je umor učinio svoje. Mega u 27. minutu serijom poena stiže do 40:41 ali nakon toga, ne uspeva da pogodi nekoliko šuteva i Zvezda odlazi na plus 9, 40:49. Rade Zagorac vezuje 5 poena za 45:51 u 34. minutu međutim, Zvezda odgovara novom serijom za konačan rezultat 49:61 i 0:3 u finalnoj seriji.

U poslednjim minutima meča, priliku za igru su dobili kapiten juniorskog tima Mege Novak Musić, kao i kadet Marko Pecarski, koji je sa svojih 16 godina upisao svoje prve poene za seniorski tim.

abamega_kkcz_020520160011

Publika u Sremskoj Mitrovici je u pauzi između prve i druge četvrtine imala priliku da pozdravi kadete Mega Leksa koji su na čelu sa trenerom Miodragom Rajkovićem osvojili šampionsku titulu, prvu u istoriji kluba u mlađim selekcijama. Njima su se pridružili i pioniri Mege koje je predvodio trener Stefan Bulatović i koji su u prvoj sezoni osnivanja pionirske selekcije Mege, postali vicešampioni Srbije.

IMG_3765 (1)

Mega Leks: Simić, Đoković 4 (5 skokova), Veljković 4 (7 skokova), Musić, Ivanović 10 (6 asistencija i 5 ukradenih lopti), Pavlović, Luvavu-Kabaro, Zagorac 21 (6 skokova), Simeunović 2 (5 skokovi), Nikolić, Janković 6 (8 skokova), Pecarski 2.

Crvena zvezda Telekom: Kinzi 4, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 6, Lazić 2, Micić 5, Simonović 9, Gudurić 2, Jović 3, Miler 18, Cirbes 9, Štimac 1.