MAGIČNO VEČE U SREMSKOJ MITROVICI, MEGA U FINALU!

Košarkaši Mega Leksa napravili još jedan istorijski rezultat pošto su okviru drugog meča polufinala ABA lige savladali Budućnost VOLI sa 76:75 i tako se plasirali u finale regionalnog takmičenja. Mega je u finišu meča gubila sa 71:75 ali je po ko zna koji put ove sezone pokazala da ima srce i nošena fantastičnom podrškom prepune hale Pinki u Sremskoj Mitrovici, uspela da preokrene i slavi.

Specijalni gosti Mege na ovom meču su bili predstavnici 4 NBA tima a među njima i generalni menadžer Lejkersa (Mič Kupčak), Hjustona (Deril Mori) i Jute (Denis Lindzi).mega_bud_190320160038

Utakmica je imala uvod na centralnom gradskom Trgu u Sremskoj Mitrovici gde je kompanija Roda organizovala „Košarkaški dan“ gde su se okupljeni dečaci i devojčice takmičili u basketu 3 na 3, šutiranju trojki, putu oko sveta a posetiocima su deljenji baloni i slatki paketi.

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Ivanović, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Početak meča je protekao u izjednačenoj igri gde se u početku istakao Luvavu-Kabaro. Budućnost u dva navrata stiže do plus 5 ali Zagorac sa trojkom ne dozvoljava odlepljivanje. Prva četvrtina je završena rezultatom 22:24 poenima Veljkovića u poslednjoj sekundi.

Drugu četvrtinu Budućnost počinje serijom 0:7 a sredinom perioda dolazi i do plus 10. Mega odgovara serijom poena uz nekoliko trojki. Hala je proključala posle asistencije Zagorca za zakucavanje Nikolića a na poluvreme se otišlo sa 44:40.

mega_bud_190320160008Dobar start drugog poluvremena gde Mega sa 5 vezanih poena Luvavua stiže do 53:46. Mladi Francuz ubrzo dobija 4. faul pa je Mega u problemima. Posle jednog duela sa Marićem, Ivanović je završio na zemlji uz bolnu grimasu ali se ubrzo vratio u igru. Kraj treće četvrtine donosi rezultat 62:55.

Ivanović otvara poslednji period sa trojkom za plus 10, 65:55. Budućnost pravi veliku seriju i preuzima vođstvo. Na nešto više od 2 minuta do kraja kod 71:75 za goste iz Podgorice, Milojević traži tajm-aut. Usledila je sjajna završnica Mege gde Ivanović prvo pogađa iz drugog pokušaja a potom i Nikolić jedno slobodno bacanje. Gosti promašuju nekoliko pokušaja za tri a na 9 sekundi do kraja je Nikolić fauliran i pogađa oba slobodna bacanja. U poslednjem napadu je usledila još jedna sjajna odbrana Mege, Dragićevićev šut za 2 završava na obruču za veliko slavlje u hali i pobednički krug košarkaša Mege uz pozdravljanje sa sjajnom publikom u hali PSC Pinki.IMG_8469

Srećni gledaoci koji su uhvatili majice koje su ispucavane iz specijalne sportske puške, su se na poluvremenu takmičili za Roda nagradne pakete u šutiranju na koš. Takođe, 6 srećnih gledaoca koji su uhvatili majice Leks Group-a, generalnog sponzora Mege, su nagrađeni sa Faber aspiratorom za kuhinju u okviru proslave 60 godina brenda Faber.

IMG_8480

Mega Leks: Simić 2, Đoković, Veljković 2, Ivanović 16 (8 skokova i 8 asistencija), Pavlović, Luvavu-Kabaro 17 (6  skokova), Zagorac 14, Simeunović 4 (8 skokova), Nikolić 12 (6 skokova), Janković 9.

Budućnost VOLI: Suad Šehović 15, Jaramaz, Subotić 4, Sead Šehović 9, Kuk 8, Slavković, Dragićević 20, Marić 5, Dženkins 11, Rikić, Devo 3, Kanačević.