ODLIČNA MEGA SLAVILA U ZAGREBU

Košarkaši Mega Leksa su zabeležili i četvrtu uzastopnu pobedu pošto su u okviru 23. kola ABA lige po prvi put savladali u Zagrebu Cibonu sa  82:89 (19:23, 20:28, 24:20, 19:18). Košarkaši Mege su u najvećem delu meča kontrolisali igru i uspevali da odbiju nekoliko napada domaće ekipe i da na kraju zasluženo trijumfuju. Čak šestorica igrača Mege su postigli dvocifren broj poena a bitan podatak u pobedi je i 16 uhvaćenih lopti u napadu.

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Prve poene na meču postiže Simeunović iz ulaza posle skoka u napadu Jankovića. Na početku je viđena izjednačena igra a trojkom Luvavu-Kabaroa, Mega stiže do 12:10 posle 5 minuta. Narednih nekoliko minuta je Mega odigrala odličnu odbranu koja je rezultovala serijom 0:9 za rezultat 12:21. Posle jedne ukradene lopte Jaramaza, u nastavku akcije je Ivanović sjajno pronašao Kabu za efektno zakucavanje uz faul.  Cibona je uzvratila serijom 7:0 pa je prva četvrtina završena rezultatom 19:23.

Mega je zaigrala dobro na startu drugog perioda a sjajna odbrana je rezultovala sa nekoliko izgubljenih lopti Cibone pa je zakucavanjem Jankovića u kontri Mega stigla do prve dvocifrene prednosti, 23:33. Narednih nekoliko minuta se igralo koš za koš a dvocifrenu prednost (32:42) vraća Luvavu-Kabaro sa “coast to coast” zakucavanjem Prvo poluvreme je završeno košem Simeunovića u poslednjim sekundama za 39:51.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Drugo poluvreme otvara Luvavu-Kabaro sa još jednim sjajnim zakucavanjem i trojkom za plus 12, 44:56. Sredinom treće četvrtine, Cibona uspeva da smanji razliku na 4 poena, 58:62 posle čega je Dejan Milojević zatražio tajm-aut. Mega sa trojkama Luvavu-Kabaroa i Zagorca uspeva da odbije napad Cibone pa je rezultat posle treće četvrtine 63:71.

Mega ne uspeva da prelomi meč početkom poslednje četvrtine pa domaća ekipa uspeva da smanji na 72:75. Mega odgovara serijom 0:7 gde su se istakli Jaramaz sa trojkom i Nikolić prvo sa blokadom a potom i polu-horogom za plus 10, 72:82. Tačku na meč stavlja Jaramaz sa novom trojkom posle skoka u napadu Zagorca. Utakmica je završena rezultatom 82:89.

Posle 23 kola, Mega Leks je na 4. mestu na tabeli sa skorom od 16 pobeda i 7 poraza dok Cibona ima 10 pobeda i 13 poraza. U narednom kolu 13. februara od 19 sati Mega Leks dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu Union Olimpije.

Mega Leks: Simić, Đoković, Jaramaz 16 (6 skokova), Veljković, Ivanović 5 (8 asistencija), Pavlović, Luvavu-Kabaro 21, Kaba 3, Zagorac 11 (11 skokova), Simeunović 11, Nikolić 10 (5 skokova), Janković 11 (8 skokova).

Cibona: Florens 5, Krušlin 12, Hukić, Šiško 3, Rozić 16, Slavica 8, Popić, Joksimović 6, Andrija Žižić 2, Ante Toni Žižić 23,  Gospić, Siriščević 7.