SVI MEGA PREOKRETI

Magični preokret Mega Leksa protiv Partizana je definitivno bio sportski utisak dana. Izabranici Dejana Milojevića su u 27. minutu meča gubili sa 18 poena razlike (55:37) ali su u preostalih 14 minuta postigli neverovatnih 48 poena uz 23 primljena. Gledaoci u punom Pioniru su bili svedoci još jedne blistave završnice Milojevićevih momaka a uspeh je još veći imajući u vidu da je trenutni prosek godine sastava Mega Leksa svega 19.3 godine.

Partizan Pionir 2

Da će agresivna igra u odbrani biti zaštitni znak ove sezone u Megi, moglo je već da se nasluti tokom pripremnog perioda i na početku sezone u ABA ligi. Nesporan talenat je od početka bio tu a potom je došla na red i potvrda kvaliteta. Ipak, već tokom leta su mladi prvotimci Mega Leksa pokazali crtu hrabrosti i karaktera u svojim igrama kao i da se nikada ne predaju. Kao po pravilu, svaka pobeda je stvarala nekog drugog junaka. U glavnim ulogama su nekada bili nosioci igre a nekada igrači sa kraja klupe. Kako god bile raspoređene uloge, uvek je tim pobeđivao. Protiv Partizana su najbolje partije sezone odigrali još uvek maloletni Aleksandar Aranitović sa 15 poena i 7 skokova kao i pokretač preokreta Milenko Veljković koji je za 9 minuta na terenu imao 7 poena i 6 skokova.

Tokom Mega Leks Kupa koji je 12. i 13. septembra održan u Kraljevu, izabranici Dejana Milojevića su u polufinalu tokom treće četvrtine gubili sa 13 poena razlike od iskusne turske ekipe Trabzona da bi na kraju u uzbudljivom finišu slavili sa 72:70 uz sjajnog Ivanovića u ključnim momentima utakmice. U finalu turnira, Crvena zvezda je imala dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini ali je Mega preko sjajnog Zagorca uspela da se vrati u igru i smanji samo na poen razlike ali nije imala sreće u samoj završnici utakmice.

Na generalnoj probi pred početak sezone 22. septembra u Sremskoj Mitrovici, Mega je u poslednjem periodu gubila sa 7 razlike od turskog šampiona i evroligaša Karšijake ali je na kraju fantastičnom odbranom i serijom 10:0 došla do pobede čiji je junak, pored kapitena Zagorca, bio Simeunović sa fantastičnom igrom u odbrani i 19 postignutih poena.

U 2. kolu ABA lige protiv Partizana u Sremskoj Mitrovici, u 32. minutu utakmice rezultat je bio 53:53 da bi do kraja meča usledila serija Mege 23:6 i pobeda 76:59. Nezaustavljiv na tom meču je bio Timote Luvavu-Kabaro sa 27 poena (6/9 za 3).Partizan pobeda

U 3. kolu protiv Budućnosti u Podgorici, Mega je gubila čak sa 23 poena razlike (35:12) u 13.minutu, da bi potom uspela da smanji na samo 4 poena razlike ali nažalost, ne i da dođe do pobede.

U narednom 4. kolu, Mega Leks se nalazio u izuzetno teškom položaju pošto je u 11. minutu gubio sa 20 poena razlike (8:28) od MZT-a u Sremskoj Mitrovici. Na kraju je Mega došla i do prilično ubedljive pobede, 82:70, postigavši u drugoj i trećoj četvrtini ukupno 57 poena uz samo 31 primljen. U trenucima kada je Mega bila u velikom zaostatku, ekipu je pokrenuo najiskusniji Predrag Samardžiski, koji je meč završio sa 22 poena i 10 skokova.

Dva kola kasnije, u meču protiv Igokee, u 15. minutu je bilo plus 13 (20:33) za goste iz Aleksandrovca da bi u uzbudljivom finišu slavila Mega sa 69:68. Junak te pobede je bio Nikola Ivanović sa 25 poena od kojih čak 18 u prvom poluvremenu kada je sprečio još veće odlepljivanje gostiju.

Na gostovanju u Ljubljani u 11. kolu, nimalo prijatna situacija je bila u 17. minutu kada je Olimpija došla do dvocifrene prednosti, plus 11 (44:33) da bi Mega na kraju slavila sa 89:99. Najbolji u pobedi je bio Danilo Nikolić sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 11 skokova ali je sjajnu rolu imao Stefan Simić koji je, u odsustvu Jaramaza i Đokovića zbog povreda, imao 11 poena (bez promašaja) uz 2 asistencije za 10 minuta na parketu.

Ni protiv Krke u 12. kolu nije najbolje počelo za izabranike Dejana Milojevića, koji su u 12. minutu gubili sa 18:28. Na kraju je Mega ipak došla do pobede posle produžetka sa 84:77 a Alfa Kaba je već na svom drugom zvaničnom meču u ABA ligi, gde je prvih 10 kola propustio zbog povrede, pokazao da će biti veliko pojačanje za Megu pošto je za 15 minuta igre imao 12 poena i 6 skokova.

Na putu do plej-ofa, mladu ekipu Mega Leksa očekuju još brojni teški mečevi a koji će junaci tada iskočiti u prvi plan, ostaje da se vidi.

Svi “Mega” preokreti:

– 12.09. Mega Leks Kup u Kraljevu, polufinale protiv Trabzona: minus 13 u trećoj četvrtini, na kraju pobeda 72:70

– 22.09. Mega Leks – Karšijaka : plus 7 za Karšijaku u poslednjoj četvrtini, na kraju pobeda 73:69

– 4.10. –  II kolo ABA lige protiv Partizana  – 32. minut 53:53, na kraju 76:59

– 9.10. – IV kolo ABA lige protiv MZT-a  – 11. minut 8:28, na kraju 82:70

– 19.10. – VI kolo ABA lige protiv Igokee  – 15. minut 20:33, na kraju 69:68

– 21.11. – XI kolo ABA lige protiv Olimpije u Ljubljani – 17. minut 44:33, na kraju 89:99

– 28.11. – XII kolo ABA lige protiv Krke – 12. minut 18:28, na kraju 84:77

– 19.12. – XV kolo ABA lige protiv Partizana u Pioniru – 27. minut 55:38, na kraju 78:85