VELIKI PREOKRET KADETA MEGE U KRAGUJEVCU

Kadeti Mega Leksa su u okviru 9. kola TRIGLAV Kadetske lige Srbije slavili u Kragujevcu protiv Radničkog sa 74:80 (27:16, 15:13, 4:23, 28:28) posle velikog preokreta u drugom poluvremenu. Mega je sa ovim trijumfom došla do skora 8-1 i nastavila borbu za prvo mesto u grupi A sa Crvenom zvezdom Telekom.

Izabranici Nenada Čanka su u 17. minutu utakmice gubili sa 17 poena razlike (40:23) ali su u sjajnoj trećoj četvrtini preokrenuli meč u svoju korist pošto su dali 23 poena a primili samo 4. Sredinom poslednjeg perioda je Radnički ponovo došao do rezultatske prednosti ali je Aleksa Matić za manje od 3 minuta postigao 11 poena i doneo sigurnu prednost Megi koja je sačuvana do kraja meča.

Najbolji u redovima kadeta Mege su bili Marko Pecarski sa 25 poena i 13 skokova (indeks 41), Nikola Mišković sa 16 poena i 11 skokova i Aleksa Matić sa 15 poena i 7 asistencija.

Marko Pecarski je trenutno ubedljivo najkorisniji igrač TRIGLAV Kadetske lige Srbije pošto je u prethodnih 9 kola za 30.1 minut na parketu u proseku postizao 26.9 poena (šut iz igre 63%) uz 13.6 skokova, 1.1 blokadu za prosečan indeks korisnosti od čak 39.6.

Mega Leks u narednom 10. kolu dočekuje ekipu Zvečana.

Mega Leks: Gosić, Simendić, Mišković 16 (12 skokova), Nedeljković 7 (7 skokova), Pavlović 7, Matić 15 (11 skokova i 7 asistencija), Ilinčić 6, Trifunović, Pecarski 25 (13 skokova, indeks 41), Bitadze 4 (8 skokova).