MLADA REPREZENTACIJA SRBIJE PRVAK EVROPE, SJAJNI JARAMAZ I ZAGORAC!

Mlada reprezentacija Srbije je predvođena Ognjenom Jaramazom, osvojila  zlato na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Linjanu (Italija) pošto je u finalu savladala Španiju sa 70:64 (20:21, 16:15, 16:9, 17:19). Srbija je ovim trijumfom okončala Evropsko prvenstvo neporažena, sa svih 10 pobeda iz isto toliko mečeva.

Najbolji u reprezentaciji Srbije je bio Ognjen Jaramaz sa 19 poena i 10 skokova a sjajan je bio i Rade Zagorac sa 11 poena, 7 skokova i 2 blokade.

Pored dva igrača na terenu, Mega Leks je imao predstavnika i u stručnom štabu pošto je Nenad Čanak bio na mestu pomoćnog trenera.

Utakmica nije najbolje počela za Srbiju pošto je posle nepuna 4 minuta Španija povela sa 4:12. Ipak, Srbija se brzo vratila u igru a potom je u drugoj četvrtini došla do vođstva. Na poluvreme se otišlo sa 36:36 a najraspoloženiji je bio Jaramaz sa 11 poena.

Treća četvrtina je bila izjednačena do finiša kada Srbija pravi seriju 8:0, uz trojku Jaramaza za 52:45. U poslednjoj četvrtini su Jaramaz i Zagorac odveli Srbiju na +13 na manje od 5 minuta do kraja. U finišu je Španija pripretila ali je Srbija na kraju zasluženo došla do zlata.

Francuska je u borbi za bronzanu medalju izgubila od Turske sa 74:84 (15:20, 12:26, 21:14, 26:24). Francuzi su gubili na poluvremenu sa 19 razlike (27:46) ali su u finišu uspeli da smanje na samo 3 poena razlike. Ipak, nisu imali snage za potpuni preokret.

Najbolji u redovima Francuske je bio Timote Luvavu sa 19 poena dok je Alfa Kaba postigao 4.