MLADA REPREZENTACIJA BOLJA OD FRANCUZA, ZAGORAC I LUVAVU NAJEFIKASNIJI!

Mlada reprezentacija Srbije je u direktnom duelu za prvo mesto u grupi F savladala Francusku sa 64:53 (17:11, 27:10, 13:14, 7:18) i sa perfektnim skorom od 7 pobeda u isto toliko mečeva, odlazi na četvrtfinalni duel sa Litvanijom.

Najefikasniji u obe reprezentacije su bili igrači Mega Leksa. Rade Zagorac je postigao 14 poena uz 3 skoka dok je Ognjen Jaramaz imao 2 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Najbolji kod Francuza je bio Timote Luvavu sa 15 poena i 3 ukradene lopte dok je Alfa Kaba imao 3 skoka.

Mlada reprezentacija Srbije od samog starta nije ispuštala vođstvo i meč je praktično bio rešen već na poluvremenu koje je završeno rezultatom 44:21. U nastavku utakmice je Srbija imala i 28 poena prednosti ali su nakon toga šansu dobili rezervisti pa je Francuska do kraja meča uspela da ublaži poraz.

Srbija će četvrtfinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Linjanu (Italija), igrati u petak od 18:45 protiv Litvanije.