PORAZ MEGA LEKSA U TREĆEM KOLU SUPERLIGE!

U utakmici trećeg kola Superlige Srbije košarkaši Metalca su uspeli na gostovanju da pobede Mega Leks sa 69:78 (24:21, 15:23, 19:22, 11:12) i tako zabeleže drugu pobedu dok će Mega prvi trijumf potražiti u narednom meču sa Tamišom.

Mega Leks je počeo meč sa petorkom Miljenović, Vebster, Krstić, Jokić i Šulović. Krstić je otvorio meč sa trojkom i dva pogođena slobodna bacanja ali je Metalac odmah odgovorio. Prvi problemi su nastali za Megu kada je Jokić zaradio drugu ličnu grešku.  Igralo se koš za koš u narednom periodu. Musli ubrzo po ulasku u igru postiže koš a dobrom odbranom Mega stiže do plus šest. Musli skače u napadu i dodavanjem iza leđa ostavlja Nikolića samog pod košem koji lako pogađa. Ljubičić potom postiže koš uz faul za 24:21 posle 10 minuta.

Меtalac sa dva koša bolje počinje drugu četvrtinu pa je Milojević zatražio tajmaut.  Vebster pogađa potom ali je Jokić zbog treće lične morao na klupu. Posle serije pogodaka sa obe strane, Metalcu je pripao finiš četvrtine serijom 0:8 pa se na poluvreme odlazi sa 39:44.

Treću četvrtinu je dobro krenuo Vebster koji je precizan sa distance ali Metalac uspeva da odgovori preko Jošila, a potom i Protića za 51:60 posle serije trojki sa obe strane. Majstorović pogađa iz odbojke za maksimalnih plus 11 za Metalac ali Zagorac pogađa trojku sa svoje polovine terena u poslednjoj sekundi četvrtine za 58:66.

Mega Leks u naletu na početku poslednjeg  perioda preko Vebstera i Muslija smanjuje na minus tri,  63:66. Nakon toga potpuno staje u napadu i narednih nekoliko minuta ne uspeva da postigne poene. To je iskoristio Metalac da se odvoji na plus 12. Mega je u finišu smanjila na minus šest ali nije imala dovoljno koncentracije i Metalac trojkom Ljubičića u poslednjoj sekundi postavlja konačan rezultat, 69:78.

Mega Leks: Kešelj, Krstić 7 poena, Jaramaz, Miljenovic 6 poena i 5 skokova i asistencija, Bojić, Jokić  5 poena, Šulović 2 poena i 6 skokova, Vebster 16 poena, Simović, Zagorac 9 poena, Nikolić 10 poena i 6 skokova, Musli 14 poena i 14 skokova.

Kod Metalca su se istakli Ljubičić sa 17 poena i 7 skokova, Malešević sa 14 poena i 8 skokova i Jevtović sa 11 poena i 12 skokova.

Narednu utakmicu Mega Leks igra u subotu 9. maja protiv Tamiša u Pančevu.

Danilo Nikolić:“Čestitam Metalcu na pobedi, loše smo skakali. Vrlo loš nastavak sezone ali moramo da se dignemo i nastavimo dalje“.

Dejan Milojević:“ Čestitam ekipi Metalca na odličnoj utakmici, pokazali su da imaju veću želju nego mi. Njihov skok je najbolji dokaz veće želje za pobedom. Iskoristili su naše greške i dali previše lakih poena. Dozvolili smo im lake skokove u napadu čak i u trenutku kad smo se rezultatski približili. Neozbiljno smo organizovali igru i dozvolili da primimo na kraju trojku nakon slobodnih bacanja. Ovo je danas bio kiks koji nismo smeli da dozvolimo ali bitno je da posle poraza ustanemo i da u naredne mečeve uđemo što spremniji“.