SJAJNA TREĆA ČETVRTINA JUNIORA ZA POBEDU PROTIV FRANCUSKE!

Juniorska reprezentacija Srbije pobedila je Francusku sa 75:64 (18:19, 17:19, 23:5, 17:21) u okviru drugog kola druge faze Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina koje se održava u Volosu (Grčka).

Posle izjednačene prve četvrtine, u drugom periodu je Francuska došla do 8 poena prednosti ali je Srbija odličnom igrom preokrenula na plus 5 na minut pred odlazak na odmor. Usledila je serija Francuske 8:0 pa se na poluvreme otišlo sa 35:38.

U nastavku utakmice Srbija je odigrala fantastičnu odbranu pa su Francuzi praktično bili bez poena poslednjih 5 minuta treće četvrtine. Ključnu prednost iz tog perioda, Srbija je rutinski sačuvala u poslednjih 10 minuta.

Aleksandar Aranitović je imao 5 poena. 4 asistencije i 3 skoka.

Srbija u sredu 29. jula od 18 časova igra sa Češkom Republikom u okviru trećeg kola druge faze takmičenja.