MEGA MIS SAVLADALA SPARTAK, SLEDI ABA SUPER KUP

Košarkaši Mega MIS-a su u nastavku priprema za sezonu 2023/24 u Hali sportova Ranko Žeravica savladali ekipu Spartak Office Shoes sa 87:85 (19:18, 20:28, 25:22, 23:17). U utakmici gde nijedna ekipa nije imala značajniju prednost, igrači Mege su uspeli u uzbudljivom finišu da dođu do pobede pošto su odbranili poslednji napad Spartaka gde je Milisavljevićev šut za pobedu završio na obruču.

Sjajnu utakmicu za Megu su odigrali Andrija Jelavić i Nikola Topić sa po 20 poena, pri čemu je Jelavić imao i 11 skokova a Topić i 8 asistencija.U ekipi Spartaka se istakao Slaven Čupković sa 22 poena.

Izabranici trenera Marka Baraća su odlično otvorili utakmicu, poveli sa 11 razlike, ali je Spartak u drugoj četvrtini preuzeo kontrolu i došao do prednosti, pa se na poluvreme otišlo sa 39:46.

Kobzistij je sa tri trojke u trećoj četvrtini održavao Megu rezultatski pošto je prednost Spartaka bila do osam poena. Odličnom timskom odbranom u finišu deonice Mega je prišla na poen zaostatka, ali Spartak pogađa trojku u poslednjoj sekundi za 64:68.

Mega je sredinom poslednje četvrtine prešla u vođstvo, da bi u uzbudljivom finišu dobrom odbranom uspela da sačuva pobedu pošto je u poslednjem napadu Milisavljević za goste iz teške pozicije promašio trojku za pobedu.

Mega MIS: Jelavić 20 (11 sk, 28 ind), Topić 20 (8 ast, 28 ind), Miljenović (4 uk), Kobzistij 17, Iljasolu 9, Đurišić, 1 Kovačević, Jović 12 (7 sk), Malovec 4, Paunović, Milutinović, Plavšić 4 (6 sk)

Spartak Office Shoes: Milijašević 8, Stepanović 12, Kutlešić 18, Milisavljević 3, Ilić 9, Medarević, Tejić 9, Bojić 14, Sokolović, Barna, Čupković 22.

Ekipu Mega MIS-a do početka ABA lige očekuje učešće na ABA Super Kupu od 18. do 20. septembra u Podgorici, kao i kontrolna utakmica protiv Tamiša 23. septembra.