KADETI MEGE PRVACI SRBIJE, ĐULOVIĆ MVP!

Kadeti Mega Mozzarta su novi prvaci Srbije pošto su u finalu F8 turnira Triglav Kadetske lige Srbije u Čačku savladali domaći Borac sa 73:82 (18:31, 18:23, 23:15, 14:13). Izabranici trenera Petra Radonjića su odigrali najbolji meč kada je bilo najpotrebnije i naneli kadetima Borca prvi poraz u sezoni.

Najbolji u redovima Mege su bili Asim Đulović sa 33 poena i 11 skokova, kao i Bogoljub Marković sa 20 poena i 18 skokova. U Borcu je najbolji bio Đorđe Ćurčić sa 28 poena.

Ovo je bila treća titula u klupskoj istoriji za kadete Mege, posle naslova prvaka osvojenih 2016. i 2019. godine!

Za MVP-a Finalnog turnira je izabran košarkaš Mege Asim Đulović dok je Bogoljubu Markoviću dodeljeno i priznanje za MVP-a ligaškog dela prvenstva po glasovima trenera.

Kadeti Mege su predvođeni Markovićem i Đulovićem posle 7 minuta igre stekli desetak poena prednosti. Igrači Mege su kontrolisali igru, razlika se kretala u rasponu od 7 do 14 poena, a već pomenuti dvojac Mege je nastavio sa sjajnom igrom i drugoj četvrtini  pa je do poluvremena zajedno postigao 39 poena, a Mega je sa dve trojke u finišu stigla do plus 18, 36:54.

Imala je Mega u trećoj četvrtini maksimalnih plus 20, Borac uspeo da se vrati u utakmicu i priđe na 6 poena zaostatka, ali su se kadeti Mege pribrali, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu bio 59:69. U poslednjoj deonici je Mega imala kontrolu do pete lične Đulovića, Borac je uspeo da priđe na 3 poena zaostatka, ali Aćimović pogađa za Megu posle skoka u napadu, a posle toga su on i Avlijaš bili precizni sa linije slobodnih bacanja za veliko slavlje na terenu i treću kadetsku titulu u klupskoj istoriji.

Borac: Ćurčić 28, Bugarčić, Simović, Erić, Vasiljević 3, Nikolić 19, Ivković 13, Milošević 10, Radović, Popović, Tatić, Stojić.

Mega Mozzart: Šipčić 3, Pratljačić, Đulović 33 (11 skokova, indeks 33), Mušicki 3, Babić, Avlijaš 6, Marković 20 (18 skokova, 4 blokade, indeks 43), Dožić 7, Nikolić, Aćimović 4, Vlajić 2, Milosavčević 4.