MEGA UBEDLJIVA PROTIV LONDON LAJONSA U ŠESTOJ PROVERI NA PRIPREMAMA

Košarkaši Mega Basketa su nastavili sa proverama u pripremnom periodu, pošto su u šestoj kontrolnoj utakmici savladali engleski London Lajons sa 82:58 (20:17, 19:8, 18:20, 25:13).  Izabranici Vladimira Jovanovića su u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike hali Mega Factory pružili odličnu igru praktično tokom celog toka meča, pa pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 18 poena i Karlo Matković sa 13 koji je imao i 12 skokova. U ekipi London Lajonsa se istakao Dirk Vilijams sa 14 poena.

Narednu kontrolnu utakmicu Mega će igrati u subotu 11. septembra od 12 časova protiv ruske ekipe Avtodor Saratov.

Mega je sredinom prve četvrtine preuzela kontrolu utakmice, da bi početkom druge četvrtine odličnom odbranom uvećala prednost, pa se na poluvreme otišlo sa plus 14, 39:25. Pokušali su gosti iz Londona da u trećoj četvrtini ugroze prednost Mege, ali nisu uspeli da spuste minus na manje od sedam poena. Početkom poslednje deonice Mega je i definitivno prelomila utakmicu, prednost je u jednom trenutku iznosila i 28 poena, a konačan rezultat je bio 82:58.

Mega Basket: Bogavac, Smit 3 (9 asistencija), Jović 10 (6 skokova), Kočović 5, Kazalon 6, Ružencev, Cerovina 7, Simanić 18 (7 skokova), Vujić 2, Rudan 11 (6 skokova), Matković 13 (12 skokova, indeks 25), Balcerovski 7 (6 skokova).

London Lajons: Spenser, Vošburn 9, Tig 4, Lokhart, Keli 8, Kuđini, D. Vilijams 14, Riz 6, Vard-Hibert, Nejbor 2, Tavia, Majauskas 7, Dž. Vilijams 8.