ATRAKTIVNA MEGA UBEDLJIVA PROTIV KRKE ZA PRVI KORAK U BORBI ZA OPSTANAK U ABA

Košarkaši Mega Bemaxa su u meču 17. kola ABA lige pred 1.000 gledalaca u Hali sportova Ranko Žeravica sjajnom igrom savladali Krku i ujedno došli do najubedljivije pobede ove sezone, 88:61 (23:19, 24:17, 23:16, 18:9). Izabranici trenera Dejana Milojevića su do izuzetno važne pobede u borbi za opstanak u regionalnom takmičenju došli pošto su celu utakmicu kontrolisali rezultat, da bi krajem treće četvrtine i definitivno prelomili meč kada su stigli do plus 20.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 23 poena i Nemanja Nenadić sa 20. U ekipi Krke se istakao Dalibor Đapa sa 13 poena.

Posle 17 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 4-13 dok je Krka ostala na 6 pobeda. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 2. februara u 12 časova kada će gostovati ekipi Koper Primorska.

U pauzama između četvrtina je gledaoci su se takmičili u šutiranju sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali nažalost nisu bili precizni, a u poluvremenu su mlađe kategorije KK Div Basket odigrale mini košarkaški meč.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Peri, Nenadić, Atić, Mišković i Simonović. Borbena igra Mege od početka meča gde iz skokova u napadu stižu do poena. Za goste Đapa pogađa dve trojke za minimalno vođstvo Krke. Atić trojkom pokreće seriju Mege 11:0 uz trojke Nenadića i Perija. Odlična timska odbrana Mege je naterala goste na teške šuteve i izgubljene lopte, pa je polaganjem Perija rezultat 23:11 na i minut i po do kraja četvrtine, ali gosti serijom 0:8 hvataju priključak za 23:19 posle 10 minuta igre.

Prišla je Krka na poen razlike početkom druge četvrtine, ali Ašćerić pogađa trojku a potom Simonović iz skokova u napadu i Cerovina iz ulaza i šuta za tri vraćaju dvocifrenu prednost Megi, 42:29 na 4 minuta do kraja poluvremena. Gosti prave mini seriju 0:5, ali Mega uspeva da odgovori i trojkom Cerovine rezultat na poluvremenu je 47:36.

Nenadić otvara drugo poluvreme trojkom i polaganjem na drugi obruč za plus 16 za Megu, 52:36. Krka uspeva da spusti razliku na 9 poena, ali je Mega imala odgovor i na to preko Nenadića i Ašćerića. Nastavila je Mega sa odličnom odbranom, igrači Krke nisu imali rešenja u napadu da bi posle trojke Cerovine i zakucavanja Miškovića prednost po prvi put dosegla 20 poena, 70:50 a na odmor pred poslednju četvrtinu se otišlo sa 70:52.

U poslednjoj četvrtini pobeda nijednom nije dolazila u pitanje uz nekoliko atraktivnih poteza poput tri „ali-up“ zakucavanja Simonovića i blokade Cerovine, a konačan rezultat je bio 88:61.

Mega Bemax: Mišković 6, Peri 6 (10 asistencija), Atić 7 (9 skokova), Marjanović, Ašćerić 9, Simonović 23 (11 skokova, indeks 30), Nenadić 20, Cerovina 11, Macura, Tanasković, Stanić, Mesiček 6.

Krka: Kouzi, Džons 5, Jančar Jarc 2, Škedelj 1, Pašalić 6, Stipaničev, Đapa 13, Fifolt, Balažič 10, Jošilo 11, Lapornik 11, Ramljak 2.