MEGA SE DRŽALA DO POLUVREMENA, ZVEZDA SLAVILA U HALI SPORTOVA

Košarkaši Mega Bemaxa su u meču 15. kola ABA lige pred 2.000 gledalaca u Hali sportova Ranko Žeravica izgubili od Crvene zvezde mts sa 85:103 (18:20, 25:29, 19:32, 23:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su bili u igri u prvom poluvremenu, ali je Crvena zvezda serijom trojki početkom treće četvrtine prelomila meč i došla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Kendrik Peri sa 31 poenom i Marko Simonović sa 18. U ekipi Crvene zvezde su se istakli Čarls Dženkins i Bili Beron sa po 17 poena.

Posle 15 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 3-12 dok je Crvena zvezda ima 9 pobeda. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u subotu 18. januara od 21 čas kada će u Podgorici gostovati ekipi Budućnost VOLI.

U pauzama između četvrtina je gledaoci su se takmičili u šutiranju sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali nažalost nisu bili precizni.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Peri, Mesiček, Atić, Mišković i Simonović. Nešto sporiji ritam na početku utakmice gde posle 4 minuta Mega poenima Mesičeka vodi 10:7. Zvezda pravi seriju 2:7, ali Mega brzo vraća vođstvo preko Simonovića i Tanaskovića. Finiš četvrtine je pripao gostujućoj ekipi pa je rezultat posle 10 minuta 18:20.

Povela je Crvena zvezda trojkom Dobrića sa 20:24 početkom druge četvrtine, ali posle dobre odbrane Ašćerića, Nenadić u kontri polaže loptu pod faulom. Zvezda u narednih par minuta uspeva da kazni izgubljene lopte Mege u napadu i da povede sa 7 poena razlike, ali Peri sa 8 vezanih poena ne dozvoljava odlepljivanje. Mega ima problema u odbrani što gosti koriste da poenima iz reketa i sa linije slobodnih bacanja održavaju prednost da bi poenima Perija rezultat na poluvremenu bio 43:49.

Pauza na poluvremenu je više prijala gostima koji sa nekoliko trojki uspevaju da se odlepe na plus 21, 48:69, da bi seriju Zvezde prekinuo Peri sa trojkom i polaganjem pod faulom. Zaigrala je Mega bolje u odbrani, nekoliko napada Crvene zvezde je zaustavljeno, ali su gosti u nekoliko navrata na isteku napada uspeli da pogode. Mega nije uspela dodatno da spusti razliku pa se na odmor pred poslednju četvrtinu otišlo sa 62:81.

U poslednjoj četvrtini Mega nije uspela da ugrozi pobedu Crvene zvezde koja je na kraju slavila sa 85:103.

Mega Bemax: Mišković 2 (6 skokova), Peri 31, Atić 6 (7 asistencija), Marjanović, Ašćerić 4, Simonović 18 (6 skokova), Nenadić 8, Cerovina, Macura 2, Tanasković 4, Stanić 3, Mesiček 7.

Crvena zvezda mts: Panter 13, Kuzmić 6, Braun 2, Davidovac 5, Lazić 8, Beron 17, Dobrić 5, Gist 11, Dženkins 17, Simanić 5, Jovanović 2, Štimac 12 (8 skokova).