POZNATI POLUFINALISTI RODA JUNIORSKE LIGE SRBIJE

Završen je prvi dan Finalnog turnira Roda Juniorske lige Srbije koji se u organiciji KK Mega Bemax igra u hali Mega Factory u Beogradu a borbu za titulu će u subotu nastaviti Mega Bemax, Crvena zvezda mts, Partizan NIS i Beko.

Raspored za subotu:

12:00: Crvena zvezda mts – Beko
14:30: Mega Bemax – Partizan NIS

Dobrodošlicu na Finalni turnir Roda Juniorske lige Srbije je svima poželeo Generalni menadžer KK Mega Bemax Goran Ćakić a potom je uz prigodne reči turnir otvorio Generalni sekretar Košarkaškog saveza Srbije Dejan Tomašević.

Juniori Mega Bemaxa su se plasirali u polufinale Roda Juniorske lige Srbije pošto su u hali Mega Factory u Beogradu ubedljivo savladali Vojvodinu sa 122:67 (25:15, 39:13, 36:22, 22:17). Izabranici trenera Vlade Vukoičića su diktirali tempo tokom celog toka utakmice i već na poluvremenu rešili pitanje pobednika pošto su prvih 20 minuta meča rešili u svoju korist 64:28. O dominaciji igrača Mege dovoljno govore broj skokova (53) i asistencija (35).

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Altin Islamović sa 22 poena i Andrija Marjanović sa 20 dok se u ekipi Vojvodine istakao Veljko Mrdak sa 14 poena.

Posle početnog odmeravanja snaga, igrači Mege sredinom prvog perioda iz odlične odbrane dolaze do lakih poena u napada i polako podižu prednost za 25:15 posle prvih 10 minuta igre. U drugoj četvrtini su igrači Mege zaigrali još jače u odbrani, gde su sa nekoliko presečenih lopti nastavili da stižu do novih poena pa je prednost narasla na 27 poena u 16. minutu, 48:21 a na poluvreme se otišlo sa 64:28.

Mega nije spuštala gas ni u trećoj četvrtini gde su uz mnoštvo atraktivnih poteza došli do plus 50, 100:50 pred poslednjih 10 minuta. U četvrtoj četvrtini je rutinski privedena utakmica kraju za konačnih 122:67

Mega Bemax: Musić 8, Drobnjak 5 (7 asistencija), Mišković 16, Jovanović 13 (7 skokova), Kljajević 6, Nedeljković 4 (3 blokade), Marjanović 20, Langović 18, Cerovina 2 (7 asistencija), Kuzmanović 4 (7 asistencija), Mehić 4, Islamović 22.

Vojvodina: Pejović 12, Gutović, Ćurčić 10, Šućur 11, Mrdak 14, Minovski 10, Obradović, Egić 6, Pajić 2, Nešić 2.

U prvom četvrtfinalnom meču Finalnog turnira Roda Juniorske lige Srbije Crvena zvezda mts je bila bolja od Poleta iz Ratine sa 79:49 (21:15, 16:14, 22:10, 20:10). Crvena zvezda je imala imala prednost od početka meča, u drugoj četvrtini je stigla do plus 13, ali Polet je odlično zaigrao u odbrani, uspeo da smanji minus pa se na poluvreme otišlo sa 37:29.

U trećoj četvrtini je Zvezda prelomila meč potpuno zatvorivši prilaze košu pa je rezultat pred poslednju četvrtinu bio 59:39. U poslednjih 10 minuta košarkaši Crvene zvezde su rutinski priveli meč kraju za konačnih 79:49.

Najbolji u redovima Crvene zvezde mts su bili Nemanja Popović sa 13 i Ranko Simović i Zoran Paunović sa po 12 poena dok se u ekipi Polet Ratina istakao Nikša Peruničić sa 18 poena.

Crvena zvezda mts: Pavićević, Simović 12 (9 skokova), Jovanović 4, Popović 13, Isailović, Lakić 2, Vasić 9 (8 skokova), Paunović 12, Radaković 6, Tomašević 10, Cojbašić 3, Živanović 8.

Polet Ratina: Pavlović, Petrović 1, Tasić 8, Radičević, Peruničić 18, Spasojević 4, Stefanović 2, R. Tomašević 6, Perišić 10, S. Tomašević, Šević.

U drugom četvrtfinalu dana Beko je savladao Mladost iz Čačka sa 55:54 (9:20, 25:12, 10:8, 11:14). Beko je na početku meča imao velikih problema u napadu, ali je minus od 11 poena iz prve četvrtine kompenzovao odličnom odbranom u nastavku pa su na poluvreme otišli sa prednošću 34:32.

Treća četvrtina je bila neefikasna sa obe strane pošto je ukupno postignuto 18 poena pa je Beko pred poslednjih 10 minuta imao 4 poena prednosti, 44:40. U uzbudljivom finišu kod rezultata 55:54, Mladost je na 6 sekundi do kraja promašila oba slobodna bacanja a potom posle skoka u napadu i šut iz ugla za pobedu u poslednjoj sekundi za slavlje igrača Beka.

Beko: Babić 10, Stanišić 3, Škorić 7, Borovčanin 10, Matić 1, Stanojević 3, Jovanović, Kolarić, Kovačević 20 (9 skokova), Vidović 1, Kitanović.

Mladost Čačak: A. Krsmanović 9, Radovanović 3, Babović, Zdravković 10, Nikolić, S. Krsmanović 8 (10 skokova), Sušić 5, Dragićević 4, Nenadić 6, Milošević 5, Pejović 4 (9 skokova), Matijašević.

U poslednjem četvrtfinalnom meču prvog dana Finalnog turnira Roda Juniorske lige Srbije Partizan NIS je savladao Dynamic VIP PAY sa 76:67 (16:13, 24:22, 21:13, 15:19).

Najbolji u Partizanu je bio Marko Pecarski sa 22 poena dok se u ekipi Dinamika istakao Vuk Vulikić sa 30 poena.

Partizan je prvi stigao do osetnije prednosti (14:6) sredinom prve četvrtine, ali je ekipa Dinamika do kraja perioda smanjila minus na 3 poena, 16:13. Slična priča je bila i u drugoj četvrtini pošto Partizan nikako nije uspevao da se značajnije odvoji pa je rezultat na poluvremenu bio 40:35.

Partizan je u trećoj četvrtini odigrao sjajno do samog kraja, gde je u jednom trenutku imao 21 poen prednosti, ali gosti serijom 0:8 ulaze sa podnošljivljijih minus 13, 61:48. U poslednjoj četvrtini Dinamik na 4 minuta do kraja smanjuje razliku na 6 poena, ali je Partizan odbio napad i na kraju slavio sa 76:67.

Partizan NIS: Davitkov, Brekić 11, Karapandžić 3, Adžić 5, Ž. Popović 2, A. Popović 14, Tadić 10 (7 asistencija), Novaković, Šegota, Rutešić 5, Tanasković 4, Pecarski 22.

Dynamic VIP PAY: Tejić 6, Pajić, Petrović, Stojilković, Vulikić 30, Jović, Obradović 5, Vasiljević 17 (9 skokova), Grbović 3, Đaković, Grujanić 4, Kostić 2.