JUNIORI MEGA BEMAXA SA PLUS 55 DO POLUFINALA RODA JUNIORSKE LIGE

Juniori Mega Bemaxa su se plasirali u polufinale Roda Juniorske lige Srbije pošto su u hali Mega Factory u Beogradu ubedljivo savladali Vojvodinu sa 122:67 (25:15, 39:13, 36:22, 22:17). Izabranici trenera Vlade Vukoičića su diktirali tempo tokom celog toka utakmice i već na poluvremenu rešili pitanje pobednika pošto su prvih 20 minuta meča rešili u svoju korist 64:28. O dominaciji igrača Mege dovoljno govore broj skokova (53) i asistencija (35).

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Altin Islamović sa 22 poena i Andrija Marjanović sa 20 dok se u ekipi Vojvodine istakao Veljko Mrdak sa 14 poena.

Mega Bemax će se u polufinalu turnira u subotu od 14:30 sastati sa pobednikom duela Partizan NIS – Dynamic VIP PAY.

Posle početnog odmeravanja snaga, igrači Mege sredinom prvog perioda iz odlične odbrane dolaze do lakih poena u napada i polako podižu prednost za 25:15 posle prvih 10 minuta igre. U drugoj četvrtini su igrači Mege zaigrali još jače u odbrani, gde su sa nekoliko presečenih lopti nastavili da stižu do novih poena pa je prednost narasla na 27 poena u 16. minutu, 48:21 a na poluvreme se otišlo sa 64:28.

Mega nije spuštala gas ni u trećoj četvrtini gde su uz mnoštvo atraktivnih poteza došli do plus 50, 100:50 pred poslednjih 10 minuta. U četvrtoj četvrtini je rutinski privedena utakmica kraju za konačnih 122:67.

Mega Bemax: Musić 8, Drobnjak 5 (7 asistencija), Mišković 16, Jovanović 13 (7 skokova), Kljajević 6, Nedeljković 4 (3 blokade), Marjanović 20, Langović 18, Cerovina 2 (7 asistencija), Kuzmanović 4 (7 asistencija), Mehić 4, Islamović 22.

Vojvodina: Pejović 12, Gutović, Ćurčić 10, Šućur 11, Mrdak 14, Minovski 10, Obradović, Egić 6, Pajić 2, Nešić 2.