MEGA BEZ POBEDE NA EVROPSKOM DEBIJU

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da dođu do pobede na evropskom debiju pošto je u meču prvog kola Košarkaške Lige šampiona bolji bio Sidigas Avelino sa 70:84 (19:22, 15:16, 14:19, 22:27). Mega je dobrim delom meča dobro parirala Italijanima ali su gosti šutem za 3 poena (15-35) prelomili meč i na kraju slavili.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Kaba sa 18 poena i Novak sa 15 dok su kod gostiju najbolji bili Reglend sa 25 i Rendolf sa 21 poenom.

mega-avelino_16102016_0075

Na početku utakmice je vrlo raspoložen bio Kaba ali su gosti držali prednost od jednog, dva koša pa se je rezultat posle prve četvrtine bio 19:22. Gosti početkom druge četvrtine stižu do plus 13, 23:36 ali je onda usledila sjajna odbrana Mege gde je Avelino bio bez poena punih 5 minuta. Zagorac vezuje dva lepa koša gde se odličnim driblingom rešio čuvara. Kaba nastavlja sa dobrom rolom da bi gosti tek na 3 sekunde do kraja poluvremena postigli koš za 34:38.

mega-avelino_16102016_0026

U trećoj četvrtini kod rezultata 40:41 Mega ne uspeva da povede pa se gosti serijom 0:10 odlepljuju. Mega je uspela da uspostavi kontrolu ali se na poslednjih 10 minuta otišlo sa 48:57. U poslednjoj četvrtini je Mega uspela da smanji na 6 poena prednosti na 7 minuta do kraja ali su gosti vezali nekoliko trojki i na kraju došli do konačnih 70:84.

mega-avelino_16102016_0003

Mega Leks u subotu gostuje Zadru u okviru ABA lige dok narednog utorka u drugom kolu Košarkaške Lige šampiona od 20 časova dočekuje Cibonu.

Mega Leks: Mušidi 8, Đoković, Jaramaz 4 (5 asistencija), Veljković, Milisavljević, Kaba 18 (9 skokova), Zagorac 7 (5 skokova), Čančar 2, Simeunović 8 (5 skokova), Tejić 8 (6 skokova), Novak 15.

Sidigas Avelino: Zerini 9, Reglend 25, Grin 5, Espozito, Leunen 6, Kuzin 6, Severini 3, Rendolf 21, Odžomoh 3, Fesenko 6, Parlato 6.