JUNIORI MEGE PO TREĆI PUT PRVACI U19 ABA LIGE, GRBOVIĆ MVP!

Juniori Mega Mozzarta šampioni U19 ABA lige po treći put!

Juniorska selekcija Mega Mozzarta je po treći put u istoriji osvojila titulu prvaka U19 ABA lige pošto je u finalu savladala SC Derby sa 88:74 (16:18, 22:19, 31:24, 19:23). Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su ponovo pružili odličnu partiju u Areni Stožice u Ljubljani gde su sjajnom igrom u trećoj četvrtini prelomili utakmicu i na kraju došli do zasluženog trofeja.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Andrija Grbović sa 30 poena i Nikola Đurišić sa 22.

Za MVP Fajnal Fora U19 ABA lige je proglašen igrač Mege Andrija Grbović, a u najbolju petorku turnira je pored njega izabran još i Nikola Jović.

Juniori Mege su trijumfom u Ljubljani došli to treće titule u U19 ABA ligi, posle trofeja osvojenih 2018. i 2021. godine, a ove sezone su do pehara došli pošto su zabeležili svih sedam pobeda uz prosečnu razliku od preko 26 poena.

Dobra odbrana juniora Mege na startu koji vode 7:2 posle 4 minuta igre, uz nekoliko izgubljenih lopte na obe strane. Održavala je Mega prednost sve do 14:9, kada je usledila serija gostiju 0:9 uz nekoliko ofanzivnih skokova, a rezultat na kraju prve četvrtine je 16:18. Trojkom Đurišića Mega na kratko vraća prednost, ali je SC Derby ubrzo sa linije slobodnih bacanja poveo sa 5 poena razlike. Mega odgovara preko Kobzistija i Mušickog za prednost 35:33 a na poluvreme se otišli sa 38:37.

Fantastična igra juniora Mege u trećoj četvrtini koji na krilima Grbovića i Jovića stižu do plus 24 i definitivno prelamaju utakmicu uz pogotke iz svih pozicija. Do kraja utakmice ekipa SC Derby nijednog trenutka nije uspela da ugrozi pobedu Mege za konačnih 88:74.

U19 Mega Mozzart: Labović 5, Bogavac 4, Jović 9 (8 skokova), Kobzistij 11 (12 skokova), Mušicki 2, Đurišić 22, Đulović, Jonović, Grbović 30 (7 skokova, indeks 31), Marković, Đapa 3, Milenković 2.

U19 SC Derby: Minić, Ivanović 17, Todorović 9, Janković, Radetić 3, Sudar, Bujukčangaz 5, Vučeljić 15, Z. Ivišić 7 (12 skokova), T. Ivišić 16 (9 skokova), Čičić, Mirković 2.