SJAJNO DRUGO POLUVREME JUNIORA MEGE ZA PLASMAN U FINALE U19 ABA LIGE

Juniori Mege sigurni protiv Igokee, u petak finale za treću U19 ABA titulu!

Juniorska selekcija Mega Mozzarta je savladala Igokeu sa 97:87 (19:28, 25:23, 21:14, 32:22) u okviru prvog polufinala U19 ABA F4 koji se održava u Ljubljani. Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su u Areni Stožice su sredinom treće četvrtine zaostajali 52:62, ali su juniori Mege posle toga zaigrali daleko bolje i na kraju stigli do sigurne pobede.

Najbolji u redovima juniora Mege su bili Nikola Jović sa 29 poena, Andrija Grbović sa 19 i Nikola Đurišić sa 17 poena. U ekipi Igokee su se istakli Amsal Delalić sa 25 poena i Vuk Bošković sa 21.

Juniori Mege će se u petak od 18:30 na istom mestu boriti za treću regionalnu titulu protiv boljeg iz duela SC Derby – Cedevita Olimpija. Mega je prethodno tituleosvajala 2018. i 2021. godine.

Pre početka utakmice sportski direktor regionalnog takmičenja Milija Vojinović dodelio je košarkašu Mege Nikoli Joviću trofej za Top Prospekta ABA lige.

Jović je bio odličan u prvoj četvrtini sa 11 poena, ali Igokea je konstantno držala prednost koja je išla do 9 poena. U drugoj četvrtini je Mega bila nešto bolja u odbrani međutim, Igokea je uspela da sačuva vođstvo za 44:51 na poluvremenu.

Igokea je imala i 10 poena prednosti sredinom treće deonice (52:62), ali su se razigrali Jović i Đurišić koji je sa dva koša pod faulom doneo izjednačenje, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu bio 65:65, gde je ekipa Igokee postigla samo 3 poena za 6 i po minuta igre. Bogavac na početku poslednje četvrtine donosi plus 6 sa pogođenom trojkom i košem pod faulom, posle čega je Mega uspostavila potpunu kontrolu i mirno privela meč kraju uz 15 poena Bogavca u poslednjoj deonici.

U19 Mega Mozzart: Labović 1 (6 asistencija), Bogavac 15, Jović 29 (8 skokova), Kobzistij 5, Mušicki, Đurišić 17, Đulović 3, Jonović 5, Grbović 19, Marković, Đapa, Milenković 3.

U19 Igokea: Bošković 21, Jović, Delalić 25, Milovanović 2, Milaković, Ilić, Radulović 5, Smiljanić 9, Mujezinović, Čovičković 11, Buha 2.