MEGA MOZZART UBEDLJIVA PROTIV ZLATIBORA, U SUBOTU POLUFINALE KUPA PROTIV ZVEZDE

Mega Mozzart ubedljivom igrom do polufinala Kupa!

U četvrtfinalu „Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać“ košarkaši Mega Mozzarta su savladali Zlatibor sa 84:57 (19:20, 22:9, 21:18, 22:10). U utakmici koja je odigrana u SC Čair u Nišu, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su osim nešto sporijeg ulaska, praktično tokom celog toka utakmice u potpunosti kontrolisali igru i rezultat i na kraju su zasluženo došli do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 15 poena i Nikola Kočović sa 11. U ekipi Zlatibora se istakao Dušan Kutlešić sa 17 poena.

Mega Mozzart će u polufinalu Kupa Radivoj Korać igrati protiv Crvene zvezde mts a utakmica je zakazana za subotu 19. februar od 17 časova.

U startnoj postavi Mege našli su se Smit, Ružencev, Jović, Simanić i Matković. Zlatibor bolje počinje utakmicu i trojkama stiže do prve prednosti, 5:12. Tajm-aut trenera Jovanovića je odmah urodio plodom, te Mega posle nekoliko ukradenih lopti i blokada na drugoj strani dolazi do lakih poena. Serijom 10:2 prelazi u vođstvo 15:14, ali Zlatibor na prvi odmor ipak odlazi sa prednošću 19:20.

Nastavila je Mega sa dobrom odbranom u drugoj četvrtini te u odličnu rolu Kočovića stiže do prednosti 32:23. Pokušala je ekipa Zlatibora da odgovori sa mini serijom 0:4, ali Mega sa novim blokadama i trojkama na drugoj strani na uspešan način zatvara prvo poluvreme za 41:29 posle 20 minuta igre.

Kontrolisala je Mega igru u trećoj četvrtini, lako iz svih pozicija dolazila do poena da bi posle snažnog zakucavanja Rudana povela sa 57:40 na tri minuta do kraja četvrtine. Zlatibor uspeva da smanji razliku na 12 poena, ali Cerovina trojkom iz ugla postavlja rezultat posle treće četvrtine, 62:47.

Mega otvara poslednju četvrtinu serijom 7:0, odlazi na 22 poena razlike i definitivno prelama meč. Do kraja utakmice je Mega stigla i do 30 poena prednosti a konačan rezultat je 84:57.

Mega Mozzart: Vujić 3, Ružencev 8, Jović 10, Rudan 9, Uskoković, Kočović 11, Smit 6, Cerovina 6, Matković 8 (11 skokova), Đurišić 5 (7 skokova), Simanić 15 (3 blokade), Mušikić 3.

Zlatibor: Protić 9, Čabrilo, Adžić 3, Kutlešić 17, Grubelič 2, Đuran 10, Jovanović 3, Joksimović, Tadić 5, Nikolić 8.