BORBENA MEGA OSTALA BEZ TITULE U MAJSTORICI SA ZVEZDOM

Borbena Mega ostala bez titule!

Mega Soccerbet je u odlučujućoj trećoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije izgubila od Crvene zvezde mts sa 77:65 (21:24, 23:12, 13:14, 20:15). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića pred oko 3.000 gledalaca u hali Aleksandar Nikolic imali prednost posle prve četvrtine, da bi Zvezda potom prešla u vođstvo koje je u jednom trenutku iznosilo 17 poena. Nije se Mega predavala, uspela je da priđe na pet poena zaostatka, ali u odlučujućim momentima nije bila precizna pa je Crvena zvezda trojkama došla do titule.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Filip Petrušev i Marko Simonović sa po 15 poena. U ekipi Crvene zvezde se istakao Lengston Hol sa 24 poena.

Trener Mege Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Milosavljević, Kazalon, Simonović, Petrušev. Posle 4:0 za Zvezdu na startu, Mega pravi seriju 0:9 uz sedam poena Petruševa, od kojih je poslednji bio trojka o tablu. Hol trojkama vraća Zvezdu, ali Simonović i Petrušev čuvaju vođstvo Mege, 17:20 na tri minuta do kraja četvrtine. Matković pogađa posle skoka u napadu, a potom je precizan iz horoga za vođstvo 21:24 posle prve četvrtine.

Pogodio je Cerovina trojku početkom druge četvrtine, ali nekoliko promašaja Mege Zvezda uspeva da kazni i da povede 28:27. Zvezda stiže do plus tri, ali važnu trojku pogađa Simanić koji zbog povrede zgloba ubrzo izlazi iz igre i više se nije vratio na parket do kraja utakmice. Tepić pogađa sa distance za 34:34 na tri minuta do poluvremena. Zvezda pravi seriju 8:0, Cerovina sa linije slobodnih bacanja prekida seriju Zvezde, ali je na manje od dve sekunde do kraja dosuđen i drugi faul na šutu za tri Zvezde pa domaća ekipa vodi 44:36 na poluvremenu.

Bolji početak drugog poluvremena za Zvezdu koja iz drugih napada stiže do plus 13, 51:38. Raste prednost Zvezde i na tri i po minuta do kraja deonice kod plus 17 za domaću ekipu, 57:40. Mega pravi seriju 0:10 i hvata priključak pred poslednjih 10 minuta, 57:50.

U poslednjoj četvrtini je Mega uspela da priđe na pet poena zaostatka, ali je posle dosuđenih faulova u napadu i pete lične Petruševa ostala još u kraćoj rotaciji. Imala je Mega na četiri minuta do kraja priliku da spusti razliku na jedan posed, ali nije bila precizna za tri da bi potom Zvezda trojkama osigurala pobedu.

Crvena zvezda mts: Hol 24, Uskoković 5, Davidovac 10, Lazić, Rit, Radanov 2, Dobrić 15 (9 skokova), Simonović 13, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 2, Noko 6 (11 skokova).

Mega Soccerbet: Petrušev 15, Tepić 3, Kljajević, Momirov 3, Novak 2 (6 asistencija), Simonović 15 (10 skokova), Cerovina 5, Matković 9, Kazalon 2, Milosavljević 8, Simanić 3, Langović.