SJAJNA MEGA UBEDLJIVA PROTIV PARTIZANA ZA SVOJE PRVO FINALE SUPERLIGE

Fantastična igra Mege i pobeda protiv Partizana za istorijski plasman u finale Superlige!

Mega Soccerbet je u odlučujućoj trećoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije ubedljivo savladala Partizan NIS sa 82:68 (18:17, 25:18, 19:18, 20:15) i tako su se po prvi put u klupskoj istoriji plasirali u finale plej-ofa Superlige. Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali Mega Factory, praktično ceo susret kontrolisali igru i rezultat i na kraju su zasluženo došli do velike pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Malkolm Kazalon sa 18 poena i Marko Simonović sa 17. U ekipi Partizana je najbolji bio Ognjen Jaramaz sa 19 poena.

Ovom pobedom Mega se po prvi put u klupskoj istoriji plasirala u finale plej-ofa prvenstva Srbije gde će se sastati sa boljim iz polufinale serije između Crvene zvezde mts i Borca.

Mega je započela meč sa sledećom petorkom: Novak, Milosavljević, Kazalon, Simonović, Petrušev. Početak utakmice je u znaku dva igrača, Filipa Petruševa koji je vezao šest poena i Ognjena Jaramaza koji je dao osam poena. Posle trojke Simonovića za 14:13, Mega je nekoliko minuta bila bez poena, što Partizan koristi da dođe do plus 3, ali Matković pogađa jedno slobodno bacanje a potom i Cerovina trojku za 18:17 posle prve četvrtine.

Cerovina sa dve trojke otvara drugu četvrtinu za prednost Mege 24:17. Partizan stiže do svojih prvih poena u ovoj deonici, ali Mega preko Simanića i trojkom Tepića stiže do plus osam, 31:23. Kazalon i Simanić odgovaraju na poene Partizana, upravo Kazalon u poslednjem minutu trojkom donosi plus 11 Megi, ali istom merom odgovara Jaramaz pa je rezultat na poluvremenu 43:35 uz povredu Mike koji se nije vraćao na teren.

Partizan bolje otvara drugo poluvreme te poenima Dangubića i Pejdža prišao na dva poena zaostatka 46:44, ali je Mega posle tajm-auta Jovanovića odmah odgovorila serijom 8:0 uz šest poena Petruševa. Gosti preko Stepanovića prilaze na šest poena zaostatka, ali Kazalon sjajno pogađa šut o tablu pod faulom, a potom i Cerovina posle finte šuta polaže za plus 11 za Megu. Matković je polovičan sa linije slobodnih bacanja, a potom Zagorac pogađa trojku za Partizan za rezultat 62:53 na kraju treće četvrtine dok je problem za goste povreda Pejdža.

Četvrta četvrtina je u znaku Simonovića koji je sjajan na obe strane terena te Mega čuva dvocifreno vođstvo. Cerovina pogađa trojku o tablu, ubrzo zatim se povredio Dangubić za goste, a Simonović novim poenima donosi plus 15 za Megu, 74:59 na pet minuta do kraja. Veličković vezuje četiri poena za goste, ali Milosavljević trojkom i Simonović košem posle skoka u napadu i definitivno rešavaju pitanje pobednika u ovoj utakmici.

Mega Soccerbet: Petrušev 14 (9 skokova), Tepić 3 (7 asistencija), Kljajević, Momirov 2, Novak 3 (6 asistencija), Simonović 17 (9 asistencija), Cerovina 14 (4-5 za tri), Matković 2, Kazalon 18, Milosavljević 3, Simanić 6 (6 skokova), Langović.

Partizan NIS: Mika 12, Zagorac 3, Petrović, Pejdž 6, Dangubić 4, Stepanović 8, Jaramaz 19, Miletić 4, Veličković 9, Perkins, Janković, Trifunović 3.