JUNIORI MEGE SU ŠAMPIONI JUNIORSKE ABA LIGE, U FINALU POBEĐENA BUDUĆNOST

Juniori Mega Soccerbet-a su osvojili drugu titulu u klupskoj istoriji u juniorskoj ABA ligi pošto su u finalu turnira koji je održan u Čajetini pobedili ekipu Budućnost VOLI sa 83:92 (20:32, 28:12, 18:26, 17:22). Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su sjajnom serijom 17:0 započeli utakmicu, Budućnost je uspela da se vrati i da povede do poluvremena, ali su u nastavku utakmice igrači Mege iz dobre odbrane i kontri zasluženo stigli do pobede i drugog trofeja u sezoni.

Najefikasniji u redovima juniora Mege su bili Nikola Jović sa 25 poena i Nikola Đurišić sa 22. U ekipi Budućnosti se istakao Erej Bujukčangaz sa 19 poena.

Za najboljeg igrača turnira je proglašen Nikola Jović, a pored njega, u najboljoj petorci turnira su bili Nikola Đurišić i Petar Kovačević.

Ovo je bila druga titula za Megu u juniorskoj ABA ligi posle one osvojene 2018. godine u premijernoj sezoni u Laktašima, a ovo je takođe i druga titula ove sezone za juniore Mege pošto su pre dve nedelje postali prvaci Srbije ubedljivim igrama na F8 turniru Roda Juniorske lige Srbije.

Takmičarska sezona ovim nije gotova za juniore Mege pošto ih od 3. do 6. juna u Valensiji očekuje učešće na finalnom turniru juniorske Evrolige.

Trener juniora Mege Dragoljub Avramović je posle osvojene juniorske ABA titule istakao da se njegova ekipa potrudila da u završnici takmičenja bude najbolja:

– Zaslužili smo ovaj trofej i cele sezone smo naporno radili i potrudili se da u završnici budemo najbolji. Nisam se iznenadio niti prvim mestom u Srbiji niti sada prvim mestom u ABA ligi. Nadam se da ćemo u ovakvoj atmosferi i ovakvom željom za takmičenjem otići u Valensiju na F8 juniorske Evrolige i pokušati da napravimo što bolji rezultat,

izjavio je Avramović.

Mega je fantastično otvorila meč sa serijom 17:0, ali je Budućnost sa tri trojke zaustavila nalet Mege koja opet, preko Đurišića i Jovića, vraća veliku prednost. Finiš četvrtine je pripao ekipi Budućnosti pa je rezultat posle 10 minuta igre 20:32.

Ekipa Budućnosti je uspela da postigne 7 trojki za 7 minuta druge četvrtine i da povede sa 46:44. U poslednja tri minuta perioda viđen još samo jedan koš za Budućnost pa je rezultat na poluvremenu 48:44 za plavu ekipu.

Bolja igra u odbrani je dala rezultata u trećoj četvrtini pa je Mega prešla u vođstvo dok je Budućnost trojkama držala priključak. Imala je Mega plus 9 u finišu perioda da bi potom Budućnost serijom 5:0 prišla na 66:70 pred poslednjih 10 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini je Mega odličnom odbranom i poenima iz kontri preuzela kontrolu i na kraju došla do zaslužene pobede.

Budućnost VOLI: Bujukčangaz 19, Ivanović 10, Joković, Stijepović 6, Radetić, Karadžić 16, Vučeljić 12, Dragojević, Marinović 2, Ivišić 15, Pejović, Kojičić 3.

Mega Soccerbet: Labović 2, Kompirović, Jović 25 (13 skokova, 5 asistencija, 4 blokade, indeks 41), Kobzistij 8, Milutinović, Vučurović, Đurišić 22 (7 asistencija, indeks 34), Paunović 4, Kovačević 17 (7 skokova, 6 asistencija, indeks 28), Đapa, Mušikić 14 (10 skokova), Stanojević.