VELIKA BORBA I POBEDA MEGE NAD PARTIZANOM U ČETVRTFINALU JUNIORSKE ABA LIGE

Juniori Mega Soccerbet-a su pobedom započeli takmičenje na Finalnom turniru juniorske ABA lige koji se održava u Čajetini pošto su u četvrfinalnom duelu posle velike borbe savladali Partizan NIS sa 87:81 (22:17, 18:20, 19:24, 28:20). Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su pet minuta pre kraja zaostajali sedam poena prednosti, ali su serijom 18:5 preokrenuli rezultat i došli do zaslužene pobede.

Najefikasniji u redovima juniora Mege su bili Nikola Jović sa 21 poenom i Mihailo Mušikić sa 18.  U ekipi Partizana se istakao Nikola Radovanović sa 22 poena.

Juniori Mege će se u polufinalu u nedelju od 18 časova sastati sa Slobodom iz Užica uz direktan prenos na TV Arena Sport.

U prvoj četvrtini je Mega dopustila dosta ofanzivnih skokova ekipi Partizana, ali je i pored toga uspela da završi taj period sa prednošću od pet poena. U drugoj četvrtini je viđena izjednačena igra a na odmor se otišlo sa trojkom Kobzistija za 40:37 posle 20 minuta igre.

Imala je Mega plus sedam u jednom momentu treće četvrtine, ali nije uspela da značajnije rezultatski odvoji, pa je Partizan uzvratio i u finišu stigao do vođstva pred poslednju četvrtinu, 59:61. Vodio je Partizan sa 69:76 na pet minuta do kraja, ali je zaigrala Mega sjajno u odbrani i veliki broj skokova u napadu uspela da preokrene rezultat uz ključnu blokadu i skok u napadu Kobzistija u samom finišu utakmice.

Mega Soccerbet: Labović 2, Kompirović, Jović 21 (9 skokova), Kobzistij 8, Milutinović 8, Vučurović 1, Đurišić 8, Paunović 6 (6 asistencija), Kovačević 13 (12 skokova), Đapa, Mušikić 18 (9 skokova), Stanojević 2.

Partizan NIS: Zagrađanin, Popović 8, Radovanović 22, Vukčević 7, Petrović 21, Stefanović 6, Milenković 4, Vučić 1, Tahmaz 9, Vuković, Krstić.