MEGA DUGO VODILA U LJUBLJANI, CEDEVITA OLIMPIJA TEŠKIM TROJKAMA DO POBEDE

Mega dugo vodila u Ljubljani, Olimpija sa dve teške trojke u finišu prelomila meč!

Mega Soccerbet je u utakmici poslednjeg  26. kola ABA lige u Ljubljani izgubila od Cedevita Olimpije sa 85:79 (19:30, 20:20, 26:15, 20:14). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u Areni Stožice imali prednost veći deo meča koja je u jednom trenutku iznosila 15 poena, ali je domaća ekipu prvo stigla minus krajem treće četvrtine, da bi u samom finišu sa dve pogođene trojke iz teških pozicija došla do pobede. Trener Mege na ovoj utakmici zbog povreda nije mogao da računa na Filipa Petruševa i Mihaila Jovičića.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Simonović sa 15 poena uz 19 uhvaćenih lopti i Karlo Matković sa 14 poena. Odlični su bili i Nikola Jović (17) koji je imao 12 poena i 6 skokova, kao i Nikola Đurišić (17) koji je posle debija u prošlom kolu, zabeležio i prve poene u seniorskom dresu Mege, ukupno 8 za 14 minuta igre. U ekipi Cedevita Olimpije se istakao Jaka Blažič sa 30 poena.

Mega je na ovaj način završila sezonu u ABA ligi na odličnom šestom mestu sa skorom 14-12 dok je Cedevita Olimpija peta sa 18-8.

Mega je započela meč sa sledećom petorkom: Smit, Kazalon, Jović, Simonović, Matković. Sam početak utakmice pripada domaćoj ekipi koja posle nekoliko minuta igre vodi sa 11:6. Smit i Momirov ubrzo vraćaju izjednačenje, da bi Simonović i Matković u narednim minutima dobro iskoristili asistencije Smita. Kod rezultata 17:15 za domaću ekipu kreće sjajna serija Mege. Momirov je ponovo precizan za tri a svoje prve poene u dresu Mege postiže Đurišić sa linije slobodnih bacanja. Po ulasku u igru Mišković pogađa skok šut a potom i sjajno zakucava, da bi se četvrtina završila atraktivnim dodavanjem Tepića iza leđa za poene Đurišića, seriju Mege 2:15 i rezultat 19:30 posle 10 minuta igre.

Seriju domaće ekipe 5:0 na početku druge četvrtine prekida Jović sa dve trojke za plus 12 Mege, 24:36. Mega sjajno igra na obe strane terena uz sjajnu blokadu Matkovića pa Mega stiže do maksimalnih plus 15 u ovoj četvrtini, 28:43 na četiri minuta do poluvremena. Uspela je domaća ekipa da dođe do daha i da uglavnom sa linije slobodnih bacanja smanji razliku na devet poena, ali Simonović u finišu pogađa posle ofanzivnog skoka za 39:50 za Megu na poluvremenu.

Simonović trojkom o tablu prekida seriju domaće ekipe 5:0. Napad Mege ne fukcioniše sjajno u tim momentima, ali sa druge strane je odbrana na veoma visokom nivou pa je domaća ekipa nekoliko minuta bez poena. Matković zakucavanjem dolazi do svog 14. poena a posle sjajne asistencije Smita, Jović zakucava pod faulom za plus 12 za Megu, 46:58. Usledio je period slabije igre Mege koja nije birala najbolja rešenja u napadu dok je Cedevita Olimpija predvođena Blažičem krenula da pogađa iz svih pozicija. Prednost Mege se topila iz minuta u minut, čak je domaća ekipa na kratko povela, ali se na odmor pred poslednju četvrtinu otišlo sa nerešenim rezultatom 65:65 i to posle poena iz ofanzivnog skoka Simonovića kome je to bio već 17 skok na utakmici.

Izjednačena igra na početku poslednje četvrtine gde se ekipe smenjuju u vođstvu uz veoma lepe poene Đurišića posle rolinga i pod faulom. Uspela je domaća ekipa da povede sa četiri poena na četiri minuta do kraja 77:73. Momirov gazi liniju za tri poena pri pogođenom šutu. Posle promašaja Cedevite i skoka Mege, sudije dosuđuju Megi tehničku zbog prigovora, da bi domaća ekipa sa dve jako teške pogođene trojke, prve Blažiča pod faulom i druge Rupnika sa više od deset metara, rešila pitanje pobednika za konačnih 85:79.

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 10, Hopkins 11, Duščak, Murić 3, Blažič 30, Braun 8, Hodžić, Džons 9, Dimec 6, Marinković, Rupnik 8.

Mega Soccerbet: Jović 12 (6 skokova), Mišković 4, Smit 10 (8 asistencija), Tepić 3, Kljajević, Momirov 10, Simonović 15 (19 skokova), Cerovina, Matković 14 (7 skokova), Kazalon 3, Langović, Đurišić 8.