MEGA UBEDLJIVA PROTIV MLADOSTI U ČETVRTFINALU KUPA KORAĆA

Mega Soccerbet se plasirala u polufinale Triglav osiguranje Kupa „Radivoj Korać“ koji se održava u Novom Sadu pošto su u četvrtfinalnom duelu bili bolji od ekipe Mladost Zemun sa 93:69 (31:14, 25:28, 20:14, 17:13). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su do pobede u maloj dvorani SPENS došli odličnom igrom pre svega u prvoj četvrtini koju su rešili sa 17 poena razlike u svoju korist, da bi potom u trećoj četvrtini serijom 16:1 odbili nalet Mladosti i na kraju došli do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 22 poena i Luka Cerovina sa 19, a odlični su bili i Karlo Matković sa 16 poena (8-8 za dva poena) i Marko Simonović sa 14 poena i 16 skokova. U ekipi Mladosti se istakao Martins Igbanu sa 15 poena.

Mega Soccerbet će se u polufinalu u subotu 13. februara od 18:30 u velikoj dvorani SPENS sastati sa boljim iz duela Vojvodina – FMP.

Vladimir Jovanović je utakmicu započeo sa sledećom petorkom: Smit, Tepić, Momirov, Simonović, Petrušev. Mega odlično otvara meč serijom 8:0 uz dva zakucavanja Simonovića. Mladost postiže prve poene posle skoro tri minuta igre. Nastavila je Mega sa raznovrsnom igrom u napadu, pa je prednost uvećana na 10 poena sredinom perioda, 16:6. Matković se po ulasku u igru dva puta odlično snalazi pod košem Mladosti a potom i posle skoka u napadu sjajno asistira Simonoviću za dva plus jedan. Sjajan finiš košarkaša Mege je usledio u kome je svoje prve minute u seniorskom dresu zabeležio Nikola Jović (2003) pa je prednost posle prve četvrtine već 17 poena, 31:14.

Mladost na početku druge četvrtine uspeva da smanji razliku na 11 poena, ali na drugoj strani Petrušev je nezaustavljiv sa 12 vezanih poena pa Mega čuva dvocifren plus. Igralo se u mini serijama koševa sa obe strane, propustila je Mega pri rezultatu 50:34 da se dodatno odvoji od protivnika, ali je trojkom Cerovine šest sekundi pre kraja poluvremena na odmor otišla sa 14 poena prednosti, 56:42.

Prišla je Mladost na samo šest poena, 56:50 a zbog treće lične greše Petrušev je otišao na klupu. Ipak, usledio je fantastičan odgovor Mege i serija 16:1 uz fantastičnu rolu Matkovića pa je rezultat 72:51 na tri i po minuta do kraja četvrtine, da bi do kraja perioda Mega stigla do 20 poena razlike, 76:56. U poslednjoj četvrtini se raspucao i Cerovina koji je pogodio četiri trojke a svoje prve poene u seniorskom timu je zabeležio Nikola Jović. Mega je rutinski privela meč kraju za konačnih 93:69.

Mega Soccerbet: Jović 2, Mišković, Smit 3 (6 asistencija), Petrušev 22, Tepić 4, Momirov 7 (6 asistencija), Simonović 14 (16 skokova), Jovičić, Cerovina 19, Matković 16 (8-8 za dva poena), Kazalon 5, Langović 1.

Mladost Zemun: Lamar 4, Dreksel 11, Belić 7, Milenković, Milosavljević 5, Igbanu 15, Gombold 10, Tanasković 4, Prlja 4, Aranitović 9, Sar, Mitrović.