ODLIČNA PARTIJA MEGE, ZVEZDA TROJKAMA DO POBEDE U DERBIJU KOLA

Odlična partija Mega Soccerbeta, Zvezda na krilima Lojda na kraju slavila!

Košarkaši Mege su u utakmici 17. kola ABA lige u veoma zanimljivom meču sa mnoštvom lepih poteza na kraju ipak izgubili od Crvene zvezde mts sa 92:85 (28:24, 21:22, 25:20, 18:19). U utakmici koja je odigrana hali Aleksandar Nikolić bez prisustva gledalaca, Mega je igrala najveći deo meča u egalu sa Zvezdom koja je uspela da sačuva prednost sa kraja treće i početka poslednje četvrtine i na kraju dođe do pobede.

Mega je na ovoj utakmici bila izuzetno oslabljena izostankom prvog trenera ekipe Vladimira Jovanovića kao i prvog pomoćnog trenera Vuleta Avdalovića koji su bili pozitivni na Covid-19 virus te se nalaze u izolaciji.

Najbolji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 22 poena i Marko Simonović sa 18 poena i 10 skokova, a odlični su bili i Malkolm Kazalon sa 15 poena i Milenko Tepić sa 12 poena i 10 skokova. U ekipi Crvene zvezde je najbolji bio Džordan Lojd sa 29 poena.

Posle 17 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima 11 pobeda i 6 poraza dok Crvena zvezda mts ima skor 12-2 uz tri meča manje. U narednom kolu Mega će u nedelju 7. februara od 12 časova dočekati Mornar.

Vladimir Zlatanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Tepić, Kazalon, Simonović, Petrušev. Na početku meča Mega ulazima a Zvezda trojkama dolaze do poena, pa je rezultat posle dva minuta igre 6:6. Domaća ekipa je uspela da iskoristi slabije građenje skoka Mege i da povede sa šest poena razlike, ali Mega uzvraća serijom od tri trojke za vođstvo 15:18. Odlično igra Mega, novom trojkom Tepića vodi sa 21:23, ali u finišu četvrtine usledilo je nekoliko grešaka uz jedan dosuđen nesportski faul pa je rezultat posle prve četvrtine 28:24 za Crvenu zvezdu.

Dobra i raznovrsna igra Mege na početku druge četvrtine gde u više navrata dolazi na poen zaostatka, ali greškama u napadu propušta priliku da vrati vođstvo. Sredinom druge četvrtine novom trojkom Kazalona i zakucavanjem Cerovine Mega vraća minimalnu prednost, ali Zvezda sa dve trojke stiže do plus 5, 46:41. Posle tajm-auta Zlatanovića, Tepić pogađa trojku a Petrušev polu-horog pa je rezultat nerešen. Uspeva Mega da odbrani još jedan napad Zvezde, ali propušta priliku da povede pa je Lojd poenima pod faulom postavio rezultat na poluvremenu 49:46.

Bolja igra domaće ekipe na početku treće četvrtine koja šutevima sa distance stiže do plus osam, 61:53. Ipak, posle tajm-auta Mege, usledila je serija 0:7 kojom je Mega prišla na poen zaostatka, pa je Crvena zvezda zatražila tajm-aut na sredini četvrtine pri rezultatu 61:60. Igralo se koš za koš, da bi pri rezultatu 66:66 Zvezda sa dve trojke i serijom 8:0 zatvorila treću četvrtinu sa rezultatom 74:66.

Poslednja četvrtina počinje novom trojkom Lojda, ali uzvraća Simonović za tri plus jedan. Posle nekoliko napada sa obe strane bez koša, Zvezda stiže do najvećih plus 12, 82:70. Simonović pogađa pod faulom a potom Momirov trojku i Mega prilazi na šest poena na šest minuta do kraja. Igralo se koš za koš, Mega je promašila neke šuteve za tri poena posle kojih je mogla još više da se približi Zvezdi, pa je na kraju poenima Tepića sa slobodnih bacanja utakmica završena rezultatom 92:85.

Crvena zvezda mts: Hol 14, Lojd 29, Uskoković, Davidovac 9, Lazić 12, Rit 5, Radanov, Dobrić 4, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 4, Nnoko 8, Kolom 4.

Mega Soccerbet: Mišković, Smit 4, Petrušev 22, Tepić 12 (10 skokova), Kljajević, Momirov 10, Simonović 18 (10 skokova), Jovičić, Cerovina 2, Matković 2, Kazalon 15 (5 asistencija), Langović.