MEGA PROPUSTILA ŠANSU ZA PREOKRET, IGOKEA NA KRILIMA ATIĆA DO POBEDE U BEOGRADU

Mega propustila šansu za veliki preokret, Igokea slavila u Hali sportova!

Košarkaši Mege su u derbi meču 14. kola ABA lige izgubili od Igokee sa 84:86 (24:26, 17:25, 21:17, 22:18). U utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su uspeli nekoliko puta da se vrate iz rezultatskog zaostatka koji je najviše iznosio 15 poena, ali su gosti uspeli da se odbrane od svih naleta Mege i da na kraju dođu do pobede.

Najbolji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 27 poena i Milenko Tepić i „Skuči“ Smit sa po 16 poena. U ekipi Igokee je najbolji bio bivši igrač Mege Edin Atić sa 28 poena.

Posle 14 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima devet pobeda i pet poraza dok Igokea ima skor 10-3 uz meč manje. U narednom kolu Mega će u nedelju 17. januara od 17 časova gostovati Zadru.

Pre početka utakmice Generalni menadžer Mege Goran Ćakić uručio je bivšem kapitenu kluba Edinu Atiću prigodan poklon.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Cerovina, Momirov, Simonović, Petrušev. Bolji početak gostujuće ekipe koja na krilima Atića vodi sa 5:11 posle četiri minuta igre. Simonović vezuje poene, ali je zbog druge lične greške otišao na klupu. Tepić pogađa u napadu iz svih pozicija, ali Igokea odgovara trojkama za vođstvo 17:22. Tepić je nezaustavljiv sa već 11 poena, a rezultat prve četvrtine postavlja Jovičić trojkom u poslednjoj sekundi za 24:26.

Petrušev dva puta pogađa iz reketa i Mega prilazi na poen zaostatka, da bi Igokea odgovorila sa dva koša za 28:33. Usledio je period od nekoliko minuta bez poena na obe strane. Igokea uspeva da odgovori na nalete Mege pa se zaostatak kreće od tri od sedam poena. Kljajević pogađa trojku, a ubrzo zatim je i precizan sa linije slobodnih bacanja, ali Atić sa dve trojke za svoj već 20. poen čuva prednost gostujuće ekipe, 39:46 na nešto manje od dva minuta do kraja poluvremena. Ipak, finiš četvrtine je pripao Igokei koja poenima posle skoka u napadu stiže do dvocifrene prednosti na poluvremenu, 41:51.

Povela je Igokea sa maksimalnih plus 15 početkom treće četvrtine na šta je Mega odgovorila serijom 7:0 za 50:58, da bi posle poena Jošila, Mega preko Simonovića i Petruševa spustila razliku na šest poena, 54:60 na tri i po minut do kraja četvrtine. Sjajna odbrana Mege se nastavila, zaostatak je spušten na samo dva poena, ali greške Mege koristi Igokea pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 62:68.

Odličan je Petrušev na početku poslednje četvrtine, prišla je Mega opet na dva poena, ali Jošilo pogađa trojku za goste. Simonović se odlično snalazi pod košem za 70:71, ali opet Igokea pogađa za tri. Dve dobre odbrane Mege su usledile, Smit poentira iz ulaza, a Mega iz sledećeg napada ne pogađa trojku za vođstvo, posle čega je Igokea serijom 0:7 rešila pitanje pobednika. Do kraja utakmice Mega je uspela da smanji zaostatak da bi Petrušev polaganjem uz faul postavio konačan rezultat, 84:86.

Mega Soccerbet: Jović, Mišković, Smit 16, Petrušev 27 (7 skokova), Tepić 16 (5 asistencija), Kljajević 5, Momirov, Simonović 15 (10 skokova), Jovičić 3, Cerovina, Matković 2, Langović.

Igokea: Vulić 2, Klemons 15, Atić 28, Jovanović 2, Jošilo 14, Talić 9, Ilić, Pot 2, Voler 6, Karmajkl 4, Fundić 4, Kondić.