SJAJNA MEGA BILA NA PRAGU VELIKE POBEDE, PARTIZAN SLAVIO KOŠEM TOMASA U POSLEDNJIM SEKUNDAMA

Mega Soccerbet bila na pragu velike pobede, Partizan slavio u poslednjim sekundama!

Košarkaši Mege su odigrali fantastičan meč u okviru derbija 10. kola ABA lige, ali je Partizan NIS na kraju slavio košem Rašona Tomasa u poslednjim sekundama sa 79:77 (16:27, 24:23, 16:15, 23:12). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su imali prednost i do 19 poena u prvom poluvremenu, uspeli su i pored preokreta Partizana da uđu u poslednji minut za plus dva, ali je na kraju crno-beli slavili flouterom Tomasa u poslednjim sekundama meča.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 23 poena koji je imao i 10 skokova, kao i Marko Simonović sa 14. U ekipi Partizana su se istakli Miler-Mekintajer sa 22 poena i Markus Pejdž sa 15.

Posle 10 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima skor 7-3 dok Partizan ima po pet pobeda i poraza. U narednom kolu u nedelju 20. decembra od 12 časova Mega će dočekati ekipu Budućnost VOLI.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Tepić, Cerovina, Simonović i Petrušev. Odličan početak za Megu koja posle četiri minuta igre vodi sa 2:9 uz poene Simonovića i trojke Petruševa i Cerovine. Posle tajm-auta Partizana Gordić pogađa trojku, ali odmah uzvraća Simonović istom merom. Usledila je fantastična serija Petruševa i to dva puta pod faulom. Posle poena iz kontre Miškovića za 12:26 trener Partizana je primoran da zatraži i drugi tajm-aut. Do kraja četvrtine je Partizan uspeo da smanji minus pa je rezultat posle 10 minuta igre 16:27 .

Kazalon i Novak pogađaju trojke iz ugla za plus 15 Mege na startu druge četvrtine. Igra se u mini serijama da bi Novak sjajno asistirao za „alej-up“ zakucavanje Simonovića. Petrušev po ulasku u igru sjajno istrčava dve kontre za plus 19 Mege, 26:45. Partizan uspeva preko Miler-Mekintajera i Pejdža da spusti zaostatak do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo sa 10 poena prednosti za Megu, 40:50 uz već 17 poena Petruševa.

Novak sjajno razigrava saigrače na početku treće četvrtine pa Mega stiže do plus 14. Malo po malo Partizan preko Veličkovića uspeva da istopi prednost Mege, da bi posle polaganja Mozlija rezultat bio 51:58 na četiri minuta do kraja četvrtine. Posle tajm-auta Jovanovića Smit pogađa iz ulaza da bi Momirov posle dobre odbrane Mege položio u kontri za brzi tajm-aut Partizana. Petrušev pogađa trojku za plus 14, ali je problem četvrta lična Miškovića i treća Simonovića. Partizan smanjuje na devet razlike, Kazalon pogađa trojku o tablu u poslednjon sekundi, ali posle gledanja snimka sudije su odlučile da je zakasnio pa je rezultat 56:65.

Pejdž pogađa dve trojke na startu poslednje četvrtine, da bi potom sudije svirale nesportsku Cerovini, a ubrzo potom i tehničku klupi Mege. Partizan stiže do izjednačenja a potom trojkom Veličkovića i do prednosti 68:65. Posle četiri minuta posta u napadu Mege Novak pogađa težak ulaz za dva plus jedan. Jaramaz pogađa trojku i potom zakucava u kontri za plus 4 Partizana, a u poslednja dva minuta se ušlo sa 75:73 posle dva pogođena slobodna bacanja Smita. Dve dobre odbrane Mege koja posle poena Smita sa slobodnih bacanja i polaganja Momirova vodi 75:77 na 53 sekunde do kraja. U narednom napadu Zagorac promašuje šut za tri, ali Mozli poentira posle skoka u napadu. Tomas potom blokira zakucavanje Petruševa a u nastavku akcije Smit promašuje šut za tri. Tomas zatim ne pogađa iz reketa, ali posed ostaje za Partizan na 0.6 sekundi do kraja napada. U preostalom vremenu Tomas pogađa flouter sa linije slobodnih bacanja za pobedu Partizana 79:77 pošto Momirov potom ne pogađa trojku preko celog terena.

Partizan NIS: Mika Miler-Mekintajer 22, Zagorac 4, Pejdž 15, Dangubić 2, Gordić 7, Jaramaz 5, Veličković 8, N. Janković 3, Tomas 3, Trifunović, Mozli 10 (9 skokova).

Mega Soccerbet: Mišković 2, Smit 8, Petrušev 23 (10 skokova, indeks 26), Tepić 4, Kljajević, Momirov 6, Novak 10 (5 asistencija), Simonović 14 (9 skokova), Jovičić, Cerovina 5, Kazalon 3, Langović 2.